Izolacje natryskowe – czy warto je stosować?

Materiały takie jak wełna mineralna i styropian są często wykorzystywane do ocieplania fundamentów, dachów czy posadzek, ale nie są idealnym rozwiązaniem. Izolacje natryskowe są coraz częściej wybierane przez inwestorów.

Dlaczego warto izolować budynki?

img_0177Wykonanie porządnej izolacji budynku to spora oszczędność na kosztach ogrzewania domu oraz dbałość o środowisko naturalne. Koszty ogrzewania domów jednorodzinnych są naprawdę spore, w rocznym rozliczeniu sięgają one nawet 70% kosztów całkowitego utrzymania budynku. Straty ciepła będące wynikiem braku odpowiedniej izolacji sięgają do 30%. Krótko mówiąc – jest na czym oszczędzać!

Nowoczesna metoda ocieplania – pianka poliuretanowa

Pianki poliuretanowe (PUR) coraz częściej są wykorzystywane do wykonania izolacji. Za ich wyborem przemawia kilka argumentów.

1. Doskonałe dopasowanie.
Wełna mineralna czy styropian dobrze sprawdzają się na gładkich powierzchniach bez załamań, ale w sytuacji, kiedy musimy ocieplić poddasze, często wiąże się to z koniecznością ich sztukowania i wycinania, a finalny efekt często nie daje maksymalnej ochrony przed utratą ciepła. Izolacja natryskowa nie powoduje powstawania mostków termicznych, a warstwa ocieplenia jest równomierna bez znaczenia na ukształtowanie docieplanej powierzchni.

2. Szybkość nakładania.
Stosowanie izolacji natryskowej znacznie skraca czas budowy, a dziennie doświadczona ekipa może nałożyć nawet 300 – 400 metrów kwadratowych izolacji. To nieporównywalnie szybsze rozwiązanie niż kładzenie styropianu czy wełny mineralnej.

3. Do stosowania na każdej powierzchni.
Pianka PUR może być stosowana do izolowania dowolnych powierzchni. Doskonale sprawdza się przy docieplaniu dachów i poddaszy. Sprawdza się także przy wykonywaniu izolacji tarasów i balkonów, jest doskonałym sposobem izolowania podłoża, na którym następnie zostaną wykonane posadzki żywiczne (tutaj więcej).

Pianka doskonale przylega do różnych materiałów i może być nakładana na płyty drewniane, surowe drewno, folię paroprzepuszczalną, beton, bloczki czy cegły, a podłoże musi być tylko odkurzone i pozbawione dużych zabrudzeń.

4. Elastyczność – doskonała do ocieplania dachu.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że konstrukcja dachu cały czas “pracuje” pod wpływem ciepła oraz zimna. Izolacja natryskowa tworzy trwałą, ale elastyczną warstwę docieplenia, które naturalnie będzie dopasowywało się do konstrukcji dachu.

5. Lekkość.
Pianki nakładane natryskowo są bardzo lekkie, więc stosowane mogą być nawet w starych budynkach, bez konieczności wzmacniania konstrukcji dachu przed nałożeniem izolacji. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Izolacje natryskowe z pewnością są opcją, nad którą warto się zastanowić. Ten sposób docieplania łatwo zastosować zarówno w nowo powstających budynkach, jak i tych, które są w użytku już od wielu dziesięcioleci. Piana PUR nie zmienia swoich właściwości, nie utlenia się z czasem i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

Konsultacja: http://www.izolacje-polimocznikowe.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top