„Cyfrowe miasto” Nowy Jork z końcówką .NYC

Burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg ogłosił, że jego administracja zamierza zaaplikować o domenę .NYC i odświeżyć serwis nyc.gov – wszystko w celu stworzenia „cyfrowego miasta”.

Bloomberg przedstawił nową inicjatywę o nazwie „Mapa Drogowa dla Cyfrowego Miasta (Road Map for a Digital City). Co ciekawe, także sama prezentacja była dość innowacyjna – konferencja prasowa odbyła się całkowicie w internecie.

„Cyfrowe miasto” Nowy Jork z końcówką .NYC 1

To nie są jakieś niedoróbki. To projekt, który zmienia życie każdego dnia – zapowiedział burmistrz. Projekt powstaje przy współpracy z Facebookiem, Twitterem, Foursquare oraz Tumblr.

Z domenowego punktu widzenia najciekawiej przedstawia się wykorzystanie końcówki .NYC – urzędnicy prowadzą obecnie rozmowy nad możliwością jej rejestracji. Powstać ma m.in. specjalna strona zbierająca komunikaty miejskich agencji i urzędów z serwisów społecznościowych czy najważniejsze wiadomości dla mieszkańców.

Miasto chce również znacznie powiększyć obszar z dostępem do bezprzewodowego internetu oraz uruchomić specjalne miejsce, w którym deweloperzy i inżynierowie mogliby pracować nad nowymi technologiami.

Nowojorski projekt może się podobać. Może być również jednym z najciekawszych pomysłów na wykorzystanie nowych domenowych końcówek. A ponieważ i u nas zbliżają się wybory – kto wie czy i któryś z naszych polityków nie pokusi się o obiecanie nowej końcówki?

[Za: dnainfo.com, Zdjęcie: Damian Brandon / FreeDigitalPhotos.net]

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry