„Ulica 360°” – Kolejna usługa w ZUMI

Ponad dwieście kilometrów ulic w piętnastu największych polskich miastach zostało sfotografowanych i udostępnionych w formie panoramicznych zdjęć użytkownikom lokalizatora ZUMI. Usługa nosi nazwę „Ulica 360°” i jest rozwinięciem „Panoramicznych wycieczek”, które dostępne były w serwisie od 2007 r. To pierwsze na tak dużą skalę polskie przedsięwzięcie związane z wykorzystaniem wirtualnych panoram oraz kolejna w tym roku usługa udostępniona internautom przez ZUMI.

„Ulica 360°” to pełnoekranowe zdjęcia panoramiczne połączone ze sobą systemem przejść, tzw. “hotspotów”, które umożliwiają wygodne „spacerowanie” ulicami, odwiedzanie pobliskich sklepów, restauracji, hoteli czy salonów usługowych. Dzięki „Panoramicznym wycieczkom” z poziomu ulicy można również zwiedzać wnętrza ponad 2000 obiektów zabytkowych, kościołów czy muzeów.

Usługa „Ulica 360°” jest obecnie dostępna w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Toruniu, Olsztynie, Bydgoszczy, Zakopanem i Lublinie. W każdym z miast dostępnych jest kilkadziesiąt najważniejszych ulic w centrum. Nawigacja odbywa się za pomocą strzałek lub poprzez kliknięcie na fioletowe punkty oznaczone na mapie.

To naturalne rozwinięcie naszych dotychczasowych usług, które pozwoli nam oferować zupełnie nowe możliwości reklamowe. Z poziomu ulicy mona wejść np. do restauracji, sklepu czy galerii handlowej. To doskonała okazja, żeby, korzystając z możliwości, jakie stwarza technologia, w ciekawy i nietypowy sposób zaprezentować się klientom. – mówi Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny ZUMI.

Nowa usługa w ZUMI ma bardzo szerokie zastosowanie nie tylko komercyjne, ale również edukacyjne, jak i informacyjne.

Poprzez połączenie „Ulicy 360°”z panoramicznymi zdjęciami obiektów zabytkowych i komercyjnych, ZUMI staje się jeszcze bardziej użyteczny jako narzędzie promocji turystycznej miast i regionów, czy uzupełnienie lekcji języka polskiego czy historii – mówi Mateusz Boczar, dyrektor produktu ZUMI.

Projekt „Ulica 360°” powstał w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Zdjęcia wykonano aparatem cyfrowym ze statywu, dzięki czemu ich jakość jest bardzo wysoka a kolejne punkty nawigacyjne są położone blisko siebie, przez co korzystanie z usługi stwarza wrażenie prawdziwego spaceru.

ZUMI należy do ścisłej czołówki lokalizatorów i serwisów mapowych. Od chwili uruchomienia w 2007 r. firma dynamicznie się rozwija i wprowadza kolejne usługi. W 2009 r. Zumi.pl udostępniło już w kilkunastu miastach doskonałej jakości zdjęcia lotnicze, uruchomiło usługę umożliwiająca sprawdzenie danych rejestrowych czy finansowych kontrahenta czy firmy w KRS, oraz stało się agregatorem ogłoszeń nieruchomościowych.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry