3 najlepsze lokalizacje biznesowe w Warszawie

Firmy rozważające uruchomienie siedziby w Warszawie mają szansę sporo na tym zyskać. Stolica jest bowiem nie tylko największym w kraju ośrodkiem biurowym, ale również najważniejszym centrum biznesowym i handlowym.

3 najlepsze lokalizacje biznesowe w Warszawie 1

Warszawa dysponuje zasobami powierzchni biurowych wynoszącymi 5,5 mln m kw., co stanowi połowę zasobów całej Polski. W przeciągu kilku najbliższych lat liczba ta wzrośnie z uwagi na dużą ilość inwestycji realizowanych na terenie stolicy. Ponadto wiele przedsięwzięć jest na etapie planów. Posiadanie biura w Warszawie przydaje firmie prestiżu, jednak sporo w tym momencie zależy od lokalizacji.

Śródmieście – numer jeden w biznesowym rankingu

Śródmieście już od dawna uważane jest za najdogodniejszą lokalizację biznesową w stolicy. Ścisłe centrum ma wiele zalet. Do użytku wciąż są oddawane nowe biurowce, a poziom pustostanów zmniejsza się z roku na rok. Obecnie zasoby powierzchni biurowych Śródmieścia szacowane są na 1,5 mln m kw. Młodzi ludzie najczęściej szukają pracy właśnie w centrum miasta – dla firm to też istotny powód, aby mieć tu swoją siedzibę. Więcej na https://www.vertigoproperty.pl/oferta/biura-srodmiescie/.

Jeśli nie Śródmieście, to może Mokotów?

Zainteresowaniem nie mniejszym niż lokale w centrum cieszą się także biura do wynajęcia na Mokotowie. Neopark, Villa Metro, Horizon Plaza czy Platinum Business Park to tylko kilka przykładów nowoczesnych biurowców oferujących firmom różnorodne lokale o bardzo wysokim standardzie. Jeśli chodzi o całkowite zasoby powierzchni biurowych, Mokotów goni Śródmieście – może się poszczycić wynikiem rzędu 1 mln m kw. Deweloperzy chętnie inwestują w rozwój Mokotowa, dostrzegając w tej dzielnicy bardzo duży potencjał.

Wola w ścisłej czołówce

Kiedyś Wola była kojarzona głównie z przemysłem, dzisiaj zaś jest to najprężniej rozwijająca się dzielnica biznesowa nie tylko w Warszawie, lecz i w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że do końca 2021 r. zasoby powierzchni biurowych Woli osiągną magiczną granicę 1 mln m kw. Nowe inwestycje, jakie są tutaj realizowane, przyczyniają się do zupełnej zmiany wizerunku tej części Warszawy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry