300 tys. aplikacji umożliwia dostęp do Twitter’a

Evan Williams, szef Twitter’a, we wpisie na oficjalnym blogu przedstawił sytuację serwisu mikroblogowego z mobilnej perspektywy. Liczby mogą robić wrażenie.

Twitter ma obecnie ok. 145 mln zarejestrowanych użytkowników. A ponad 300 tys. aplikacji (!) umożliwia dostęp do serwisu mikroblogowego. Liczba tego typu programów potroiła się od kwietnia, kiedy to odbywała się konferencja dla twórców oprogramowania. Od tego czasu o 62 proc. wzrosła również liczba użytkowników, którzy korzystają z serwisu ze swoich urządzeń mobilnych.

Williams informuje jednocześnie, że 16 proc. nowych użytkowników serwisu zaczyna swoją z nim przygodę wykorzystując komórki. 46 proc. wszystkich użytkowników wykorzystywało choć raz oprogramowanie mobilne przeznaczone dla Twitter’a. Drugim, po stronie serwisu twitter.com, najpopularniejszym interfejsem jest wersja mobilna strony – m.twitter.com, z której korzysta 14 proc. osób.

Od kilku miesięcy Twitter wprowadza oficjalne oprogramowanie dla systemów mobilnych. Pojawił się już Twitter dla iPhone (wcześniej Tweetie), dla BlackBerry oraz dla systemu Android. Ten ostatni nie cieszy się jednak dużą popularnością – być może się to zmieni gdyż w tym tygodniu pojawiła się nowa wersja aplikacji.

Poniższy wykres pokazuje dziesięć najczęściej używanych interfejsów umożliwiających dostęp do Twitter’a w ostatnich 30 dniach. Oparty jest o liczbę unikalnych użytkowników – część osób używa więcej niż jednego interfejsu, stąd suma nie daje 100 proc.

300 tys. aplikacji umożliwia dostęp do Twitter’a 1

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry