5 atrybutów dobrego kierowcy

Jazda samochodem może być nudna i niebezpieczna, ale po co? Jest wiele czynników, które mogą zmienić naszą jazdę na lepszą.

  1. Przyjemność

Czym byłaby jazda bez przyjemności? Przyjemność to podstawa, zwłaszcza, jeśli kierowca jeździ dużo. Sposobem na dobrą zabawę w samochodzie jest „wyczucie go” (jeśli jeszcze się nie wyczuło), tzn. obserwacja spalania, słuchanie silnika, eksperymentowanie itd. Dobrze jest też mieć towarzysza podróży, który w czasie monotonnej jazdy opowie coś ciekawego.

  1. Informacje

Podczas jazy można natknąć się na wiele zagrożeń, utrudnień, patroli i fotoradarów – zwłaszcza w Polsce J. Bieżące informacje na temat obecnych kontroli policji, remontów czy objazdów pozwalają uniknąć opóźnień, zaoszczędzić paliwo oraz pieniądze i bezpiecznie dotrzeć do celu.

  1. Pomoc w sytuacjach kryzysowych

Dziurawe drogi nikogo nie dziwią, a i większości kierowców zdarzyło się mieć kolizję. Na drodze może wydarzyć się dużo, na co wielu z nas nie potrafi reagować. Wezwanie pomocy ze strony ubezpieczyciela skutkuje utratą zniżek, a bez AC usługi pomocy drogowej kosztują majątek. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne wyjście z sytuacji, o ile wiemy jak. Czasem wystarczy sięgnąć po e-learning, który wyjaśni jak naprawić daną usterkę.

  1. Nawigacja

Ostatnio jesteśmy bardzo mobilni, jeździmy w nowe miejsca i każdy z kierowców miewa wątpliwości, w którą stronę skręcić.

  1. Eko-wiedza

Można tej wiedzy nie mieć i też żyć. Ale znając zasady eco-drivingu możemy zaoszczędzić, przyczynić się do zmniejszenia emisji spalin i jednocześnie dobrze się bawić, widząc postępy we własnej eko-jeździe.

Nie trzeba się wiele gimnastykować, aby całą piątkę mieć. Wystarczy jedna aplikacja – Dinegra, łącząca w sobie wiele funkcjonalności umilających jazdę (m.in. elementy gry wprowadzone do jazdy, nawigacja samochodowa, inteligentny, gadający awatar oraz motoryzacyjny e-learning). Już niebawem Dinegrę będzie można wypróbować na własnym samochodzie.

belka

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry