5 korzyści z posiadania firmowej strony internetowej

Ponad 50% małych firm nie posiada strony internetowej, ponieważ właściciele nie widzą w tym korzyści dla swojej działalności. Czy małe i średnie firmy powinny inwestować we własne strony internetowe i walczyć o obecność w Internecie? Zdecydowanie tak! Poniżej prezentujemy 5 najważniejszych korzyści, jakie niesie posiadanie firmowej strony www. 

1. Przestań być niewidoczny

smiling team with laptop computers in officePoprzez stworzenie strony w sieci, firma może szybko stać się widoczna dla ludzi, poszukujących konkretnych towarów lub usług. Coraz więcej badań pokazuje, że klienci przeszukują Internet i robią rozpoznanie online, zanim zdecydują się na zakup towaru bądź usługi w tradycyjny sposób. Zdecydowana większość konsumentów wpisuje w wyszukiwarkę internetową zapytanie i w ten sposób poszukuje towarów i usług, które spełniają ich oczekiwania. Jeśli nie ma Twojej firmy w sieci – nie ma szans byś został odnaleziony! W obecnych czasach nie można pozwolić sobie na bycie niewidocznym.

2. Rankingi pod kontrolą

Nie możesz po prostu „wklepać” listy haseł, pod którymi chcesz być odnaleziony. Musisz użyć podstaw optymalizacji, aby kontrolować gdzie wyświetla się Twoja strona i na które zapytania klientów się pojawia. Tworzenie zoptymalizowanych treści, budowanie właściwych więzi i tworzenie własnej marki sprawiają, że klienci chcą się zaangażować, a firma zyskuje w ich oczach. To sprawia, że zwiększasz swoje szanse, by wybrali właśnie Twój biznes.

3. Kolejne narzędzie sprzedaży

Strona internetowa jest potężnym narzędziem sprzedaży i jedynym, który pozwala kompleksowo rozwiązać problemy Twoich klientów: podaje im wszystkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji. Twoja strona jest jak Twoje własne podwórko, to Ty ustalasz zasady i decydujesz, jakie informacje udostępnisz klientom. Użyj tego, aby budować zaufanie do marki, oraz by dać konsumentom dokładnie takie informacje, jakich potrzebują. Zachęć ich tym do skorzystania właśnie z Twojej oferty.

4. Zbuduj autorytet

W dzisiejszych czasach strona internetowa oraz obecność w mediach społecznościowych to dwa podstawowe czynniki, jakie sprawdzają klienci. Brak strony i fanpage’a na popularnych portalach społecznościowych to dla klienta brak firmy w ogóle. Konsumenci muszą mieć pewność, że mogą się skontaktować z firmą, kiedy tylko chcą i dowolną metodą: poprzesz e-mail, formularz kontaktowy, telefonicznie, na portalu społecznościowym, etc. Dodatkowym atutem strony jest miejsce, w którym możesz umieścić ciekawe informacje dla klientów, ciekawostki o firmie, nowości, tematyczne artykuły, itp. To wszystko buduje pozytywny wizerunek firmy i zmniejsza dystans między nią a potencjalnym i obecnym klientem.

5. Budowanie listy e-mail

Nawet jeśli zbierasz e-maile od klientów ręcznie, ciężko jest utrzymać taką listę na bieżąco – tak dzieje się w zwykłej firmie czy klasycznym sklepie. Posiadanie strony internetowej pozwala zrobić to szybciej i lepiej, ponadto jest zachętą dla potencjalnych klientów, by zostawili swój e-mail i zapisali się do newslettera. Stwórz więc witrynę internetową i użyj jej także do budowania listy mailingowej. W ten sposób Twoja strona internetowa może stać się najpotężniejszym narzędziem sprzedaży.

Potrzebna pomoc?

Na polskim rynku istnieje wiele firm, które służą fachową pomocą przy zakładaniu, prowadzeniu i promowaniu stron internetowych. Jedną z nich znajdziesz pod adresem www.webstart.com.pl. WebStart zajmuje się tworzeniem profesjonalnych witryn internetowych i e-sklepów oraz ich pozycjonowaniem. Co oznacza pozycjonowanie? Ni mniej ni więcej jak to, że klienci przeszukując Internet trafiają właśnie na Ciebie. Wszystkie strony i sklepy projektowane są i tworzone z zastosowaniem nowoczesnych metod programistycznych. Celem WebStart jest pomoc w pozyskiwaniu nowych klientów oraz zwiększeniu Twojej sprzedaży.

To tylko pięć powodów dla prowadzących działalność, by stworzyć własną stronę internetową. Wystarczy, że jeden z nich Cię przekonał do posiadania firmowej strony www, abyś po jej założeniu odczuł pozostałe korzyści.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry