5 sytuacji, w których Twojej firmie przyda się ubezpieczenie

Prowadząc przedsiębiorstwo, dobrze jest się zabezpieczyć przed różnymi sytuacjami, które mogą wpłynąć na jego rozwój. Czy zastanawiałeś się nad tym, w jakich momentach może przydać Ci się ubezpieczenie?

Pożar i inne ryzyka

5 sytuacji, w których Twojej firmie przyda się ubezpieczenie 1W każdej branży mogą przydarzyć się, czasem tragiczne w skutkach, wypadki takie jak pożar. Do tego trzeba pamiętać, że wszędzie, gdzie pracują ludzie, będą zdarzały się niebezpieczne sytuacje, niosące za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Pomimo udziału w obowiązkowych szkoleniach BHP, według wstępnych badań GUS [1] w I półroczu 2018 r. najczęstszą przyczyną wypadków przy pracy było nieprawidłowe zachowanie się pracownika. Dlatego wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe, jak np. UNIQA, proponują swoim klientom poszerzony wariant polisy tzw. „all risk”.

Strajki

Szczególnie w dużych, rozwijających się przedsiębiorstwach zdarza się, że po okresie intensywnej pracy lub np. wprowadzeniu nowych zasad funkcjonowania firmy, podwładni okazują swoje niezadowolenie z powodu zaistniałej sytuacji. Wówczas część lub całe przedsiębiorstwo ma przestój, co często wiąże się z negatywnymi skutkami finansowymi dla właściciela. Aby się przed tym ustrzec, na bieżąco badaj potrzeby swoich pracowników, ale też na wszelki wypadek wybierz takie ubezpieczenie dla firm, które chroni Cię przed takimi sytuacjami.

Wypadek firmowym autem

Jeśli posiadasz auta, które udostępniasz pracownikom, warto jest się ubezpieczyć od nieszczęśliwych wydarzeń na drodze, żeby uniknąć problemów i wszelkich niejasności. Według danych Głównej Komendy Policji [2] w 2017 r. zgłoszono ponad 32 tys. wypadków na drodze oraz, uwaga, aż 436 469 kolizji. Choć jest ich nieco mniej niż w zeszłym roku, wciąż zagrażające życiu sytuacje na szosie nie są rzadkością. Wybierz właściwe ubezpieczanie dla firmy, najlepiej z OC i AC, i pozbądź się dodatkowych kosztów związanych z naprawą auta.

Włamanie i/lub rabunek

To kłopot, który spędza sen z powiek każdemu właścicielowi firmy. Pomimo rozwiniętej technologii alarmów, wciąż tego typu sytuacje mają miejsce w całym kraju. Decydując się na ubezpieczenie firmy, przeczytaj OWU danej polisy lub zapytaj agenta, czy dana umowa zawiera zabezpieczenie przed włamaniem lub kradzieżą majątku.

Przypadkowe zniszczenie wynajmowanej nieruchomości

Często osoby prowadzące działalność usługową lub produkcyjną wynajmują przestrzenie biurowe, magazynowe lub inne. Przez przypadek pracownicy lub inne osoby mogą spowodować zniszczenie danej nieruchomości, w której znajduje się przedsiębiorstwo, a naprawa tego rodzaju szkody może być zbyt droga dla winowajcy. Obecnie są dostępne na rynku takie ubezpieczenia dla firm, które zapewnią ochronę Twojej działalności w przypadku takich sytuacji.

Wykupienie polisy dedykowanej przedsiębiorstwom może dać Ci duży komfort psychiczny. Z jej pomocą zapewnisz ochronę swojemu majątkowi. Nie zwlekaj z ubezpieczeniem firmy i miej niejeden kłopot z głowy.

Bibliografia:

[1] Źródło: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/warunki-pracy-wypadki-przy-pracy/wypadki-przy-pracy-w-pierwszym-polroczu-2018-roku-dane-wstepne-,3,32.html, str. 3.

[2] Źródło: http://statystyka.policja.pl/download/20/273613/Wypadki2017.pdf, str. 2.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top