5 zalet sklepu internetowego na CMS Drupal

Poszukujesz odpowiedniego oprogramowania dla Twojego sklepu internetowego, który poza sprzedażą udostępni Ci funkcjonalne narzędzia? Jednym z takich rozwiązań jest narzędzie Drupal Commerce, które należy do oprogramowania typu open source. Chcesz dowiedzieć się, jakie są korzyści sklepu na Drupalu? W poniższym artykule przedstawiamy 5 zalet, które oferuje ten skrypt e-commerce.

5 zalet sklepu internetowego na CMS Drupal 1

Bezpieczeństwo i stabilność

Drupal jest wyborem wielu rządów i organizacji państwowych, dlatego tak często mówi się, że głównym atutem Drupala jest jego wysoki poziom zabezpieczeń. System jest znany ze swoich ścisłych standardów kodowania oraz specjalnie dedykowanego zespołu bezpieczeństwa, który regularnie pracuje nad wykrywaniem potencjalnych luk w zabezpieczeniach i upewniając się, że wszystko jest zgodne ze standardami Open Web Application Security Project (OWASP). Warto też wspomnieć o rozbudowanej możliwości zarządzania użytkownikami i przydzielania im różnych ról, zależnie od stopnia zaufania.

SEO

Drupal jest przyjaznym dla SEO narzędziem, a to szczególnie ważne w przypadku sklepu internetowego. Wysokie miejsce w rankingach wyszukiwania zdecydowanie ułatwi handel internetowy, przyciągając większą liczbę klientów na stronę. Co wpływa na pozycjonowanie w Drupalu? Stoi za tym m. in. zmiana wyglądu adresów URL na własne schematy np. poprzez moduł PathAuto. Inną opcją jest zapobieganie duplikacji treści, umożliwiając ustawienie globalnych przekierowań. Jeszcze więcej możliwości wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania dają moduły SEO dostępne na oficjalnej stronie Drupala.

Integracje

Drupal Commerce pozwala na integracje z narzędziami innych firm, tym samym poszerzając funkcjonalności twojej witryny. Oprogramowanie zapewnia implementację zewnętrznych platform, które umożliwią Ci na wiele dodatkowych działań. Co możesz zyskać dzięki integracji?

Dostęp do narzędzi analitycznych, marketingowych i sprzedażowych, wśród których znajduje się m. in. Google Analytics czy też Mailchimp. To nie wszystko, albowiem Drupal pozwala również na integracje z dowolnymi firmami kurierskimi, mediami społecznościowymi, systemami księgowymi, systemami płatności, porównywarkami cen oraz systemami magazynowymi.

Drupal Commerce przyjazny urządzeniom mobilnym

Ponad 50% całego ruchu w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna, to właśnie tylu klientów możesz tracić tylko przez brak widoku RWD. Stworzenie responsywnej strony w oparciu o Drupal, której widok będzie dopasowywał się do różnych rozmiarów ekranu, nie stanowi problemu, zwłaszcza, że system ten został zaprojektowany właśnie z myślą o urządzeniach przenośnych.

Sposób dokonywania zakupów

Drupal posiada rozbudowany system wielojęzyczności i wbudowaną lokalizację, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie sprzedaży w dowolnym kraju w języku konkretnej grupy odbiorców. Warto też wspomnieć o tym, że sklep na Drupalu pozwala na zakupy bez konieczności rejestracji i zakładania konta, daje też możliwość powiadamiania klientów przez e-maile czy SMS-y.

Sklep na Drupal Commerce – podsumowanie

Jeśli poszukujesz rozwiązania, które zapewni Ci pełne możliwości dostosowywania i maksymalną kontrolę nad sklepem, to Drupal Commerce z pewnością spełni te oczekiwania. Tak jak wspominaliśmy wyżej – musisz być przygotowany na zainwestowanie w wykwalifikowany zespół techniczny, który będzie musiał skonfigurować, stworzyć i utrzymywać twoją witrynę e-commerce. Czy warto? Zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli planujesz dynamiczny rozwój swojego sklepu i planujesz rozbudowywać swoją działalność na platformie, która cechuje się wszystkim tym, co wymieniliśmy w powyższym artykule.

Pamiętaj również, że wybierając sklep na Drupalu musisz być przygotowany na zatrudnienie dedykowanego zespołu programistów, którzy specjalizują się w tej technologii. W stworzeniu skutecznego sklepu z udziałem doświadczonych specjalistów pomoże Ci agencja Drupal Solution, która już od ponad dekady wykorzystuje Drupala w swojej codziennej pracy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry