9 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu 2010

9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, której towarzyszyć będą targi i forum poświęcone działaniom na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów, w mediach wystartuje ogólnoeuropejska kampania zwracająca uwagę na problem ochrony prywatności w Internecie przez dzieci, a w całym kraju organizowane są lokalne inicjatywy związane z bezpieczeństwem najmłodszych online.

Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, audycji w szkolnych radiowęzłach, kampanii informacyjnych, konkursów). Każdego roku w całej Polsce odbywa się kilkaset różnorodnych wydarzeń promujących zasady bezpieczeństwa online.

Internet nie zna granic. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter. 9 lutego 2010 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie – “Think B4 U post!“. Stowarzyszenie INSAFE, które koordynuje DBI na szczeblu międzynarodowym, przygotowuje też propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie m.in. quiz dotyczący zagadnień z kultury i historii europejskiej, edukacji medialnej oraz tematyki bezpieczeństwa w Internecie.

Spot, realizowany w Polsce pod hasłem “Pomyśl zanim wyślesz“, promujący tegoroczną myśl przewodnią obchodów DBI trwa 15 sekund i przedstawia możliwe konsekwencje nierozważnego publikowania prywatnych treści w Internecie. Skierowany jest do dzieci i młodzieży, ale informacje w nim zawarte są istotne także dla rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. Reklama emitowana będzie na zasadach non-profit w stacjach telewizyjnych oraz serwisach internetowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 9 lutego 2010 roku.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry