9 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu 2010

9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, której towarzyszyć będą targi i forum poświęcone działaniom na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów, w mediach wystartuje ogólnoeuropejska kampania zwracająca uwagę na problem ochrony prywatności w Internecie przez dzieci, a w całym kraju organizowane są lokalne inicjatywy związane z bezpieczeństwem najmłodszych online.

Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, audycji w szkolnych radiowęzłach, kampanii informacyjnych, konkursów). Każdego roku w całej Polsce odbywa się kilkaset różnorodnych wydarzeń promujących zasady bezpieczeństwa online.

Internet nie zna granic. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter. 9 lutego 2010 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie – „Think B4 U post!„. Stowarzyszenie INSAFE, które koordynuje DBI na szczeblu międzynarodowym, przygotowuje też propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie m.in. quiz dotyczący zagadnień z kultury i historii europejskiej, edukacji medialnej oraz tematyki bezpieczeństwa w Internecie.

Spot, realizowany w Polsce pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz„, promujący tegoroczną myśl przewodnią obchodów DBI trwa 15 sekund i przedstawia możliwe konsekwencje nierozważnego publikowania prywatnych treści w Internecie. Skierowany jest do dzieci i młodzieży, ale informacje w nim zawarte są istotne także dla rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. Reklama emitowana będzie na zasadach non-profit w stacjach telewizyjnych oraz serwisach internetowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 9 lutego 2010 roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top