AdVideo – nowy format reklamowy w Afilo

Opublikowano: 20 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Sieć afiliacyjna Afilo wprowadza do swojej oferty reklamę video. Jest to pierwsza na polskim rynku reklama tego typu rozliczana w modelu za efekt.

AdVideo czyli spoty filmowe lub dłuższe prezentacje flashowe to nowość w ofercie Afilo i jednocześnie pierwsza taka oferta wśród polskich sieci afiliacyjnych. Reklama rozliczana jest w modelu Pay Per Play i Cost Per Click, ale co istotne, reklamodawca zapłaci za reklamę dopiero wtedy, gdy internauta obejrzy określony fragment spotu: np. 15, 20 lub 90 sekund. Daje to reklamodawcy gwarancję że zapłaci tylko za obejrzane spoty. W przypadku reklam video jest to bardzo istotne.

Żadna polska sieć afiliacyjna poza nami nie ma w swojej ofercie reklamy video rozliczanej za efekt. Zanim wprowadziliśmy AdVideo do oferty testowaliśmy ten format bardzo dokładnie. Przeprowadziliśmy kilka testowych kampanii dla naszych klientów, ich efektywność była wysoka. Istotnym argumentem za wykorzystaniem AdVideo w mediaplanach jest fakt, że film Reklamodawcy uruchamia się dopiero na żądanie użytkownika (dopiero po naciśnięciu przycisku Play). Daje to gwarancję, że film zostanie obejrzany jedynie przez osoby które są nim faktycznie zainteresowane – powiedział Paweł Sypczuk, dyrektor generalny sieci Afilo.

Reklama video jest ma szczególnie skuteczna w przypadku kampanii wizerunkowych ale może również pełnić funkcję wspomagającą przy akcjach sprzedażowych. AdVideo ma dobrze sprawdzać się w przypadku branży motoryzacyjnej, odzieżowej, FMCG oraz finansowej.

Dawid ZarazińskiAdVideo – nowy format reklamowy w Afilo

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.