Agora partnerem Photoblog.pl

Opublikowano: 20 maja 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , ,

Cieszący się rosnącą popularnością serwis Photoblog.pl rozpoczął długofalową partnerską współpracę z Agorą.
Dzięki partnerstwu serwis Photoblog.pl wzbogaci ofertę internetową Agory i będzie funkcjonował jako niezależna marka. W ramach współpracy, Agora będzie wspomagała dalszy rozwój serwisu oraz prowadziła na zasadach wyłączności sprzedaż powierzchni reklamowej.

– Niezmiernie cieszymy się z nawiązania współpracy z twórcami serwisu Photoblog.pl Sebastianem Michałowskim i Tomaszem Chmielewskim. Podpisanie tej umowy jest kolejnym ważnym etapem rozwoju przedsięwzięć internetowych Agory. Nasze partnerstwo nie tylko jest kompatybilne w zakresie rozwoju społeczności internetowych, ale niesie również obopólne korzyści dla stron. Sebastian i Tomasz otrzymują promocyjne i technologiczne wsparcie w kluczowym etapie rozwoju serwisu, natomiast zasięg serwisów Agory poszerza się o nową i atrakcyjną grupę użytkowników – mówi Tomasz Józefacki dyrektor Pionu Internet Agory SA.

Photoblog.pl został stworzony w 2004 roku przez dwóch studentów z Trójmiasta – Sebastiana Michałowskiego oraz Tomasza Chmielewskiego. Obecnie właścicielem serwisu jest firma PixNet, założona i prowadzona przez twórców serwisu w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Gdańskim. Z pomocy sieci AIP do tej pory skorzystało ponad 1000 firm, aktualnie w ramach pionu działa ponad 500 młodych przedsięwzięć.

– Photoblog jest jedną z najlepiej prowadzonych firm w AIP, począwszy od stworzenia biznesplanu aż po konsekwentną realizację założonej strategii, twórcy wyróżniają się swym profesjonalizmem na skalę nie tylko polską, ale również europejską – podkreśla Dariusz Żuk, prezes AIP.

– Podpisana umowa daje nam zupełnie nowe możliwości rozwoju, jakich nie zapewniłby nam na tym etapie budowy serwisu inwestor finansowy. Mam nadzieję, że dzięki sile mediów Agory i naszemu planowi rozwoju Photoblog.pl zyska wyraźnie na popularności i zdobędzie na stałe miejsce w ścisłej czołówce polskich serwisów internetowych – mówi Tomasz Chmielewski współwłaściciel serwisu Photoblog.pl.

Obecnie w Photoblog.pl prowadzonych jest ponad 700 tys. fotoblogów, które miesięcznie odwiedza ponad 1 mln użytkowników generujących prawie 260 mln odsłon. W ciągu ostatniego roku serwis zwiększył zasięg z 5,34% do prawie 7%.

Hanna LaskowskaAgora partnerem Photoblog.pl

Podziel się!

O autorze

hania