Akcja protestacyjna Twojego Radia przenosi się z Wałbrzycha do Warszawy

We wtorek, 16. lipca, od godziny 8:30, pracownicy Twojego Radia będą protestować pod siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Przy skwerze Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9 zostanie powieszona na szubienicy, a następnie złożona w trumnie flaga Twojego Radia. Około godziny 9:00 przewodniczący KRRiT, Juliusz Braun, otrzyma 12 tysięcy podpisanych przez
mieszkańców Wałbrzycha i okolic listów protestacyjnych sprzeciwiających się decyzji KRRiT o nieprzyznaniu koncesji dla radia.

Wystarczy 10 tysięcy podpisów wałbrzyszan do zwołania referendum
decydującego o odwołaniu rady miasta. 3 tysiące podpisów potrzebują do
zarejestrowania swojej kandydatury osoby ubiegające się w najbliższych
wyborach o fotel prezydenta Wałbrzycha. Czy 12 tysięcy podpisów (ponad 10% populacji dorosłych mieszkańców) wystarczy do przekonania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do pozostawienia wałbrzyszanom ich ulubionej lokalnej stacji radiowej”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dwukrotnie odmówiła przyznania koncesji Twojemu Radiu z Wałbrzycha. O drugim głosowaniu radio dowiedziało się nieoficjalnie. W momencie otrzymania decyzji na piśmie nadajniki będą musiały zostać wyłączone.

Pracownicy Twojego Radia nie godzą się z tym faktem, tym bardziej, że
uzasadnienie odmowy jest kompletną bzdurą. Pod płaszczykiem bezsensownego uzasadnienia dotyczącego programu kryje się ostrze skierowane w Agorę – jednego z udziałowców radia. Nie można przecież poważnie traktować zarzutu, że radio zaproponowało inną strukturę programu, niż we wniosku złożonym 7 lat temu. Przez 7 lat zmieniło się bardzo dużo w Polsce i na świecie.
Zmieniły się również gusta i potrzeby słuchaczy. Identyczny program
zaproponowały takie stacje radiowe, jak Radio C w Częstochowie, czy Radio Kolor we Wrocławiu i koncesję otrzymały. Czyżby lokalny program ze starymi przebojami był odpowiedni dla mieszkańców Wrocławia i Częstochowy, a dla mieszkańców Wałbrzycha już nie”

Wałbrzyszanie również nie zgadzają się z decyzją KRRiT. Akcja zbierania podpisów pod protestem rozpoczęła się we wtorek, 9. lipca, konduktem żałobnym, w którym około tysiąca mieszkańców Wałbrzycha odprowadziło symboliczną trumnę z radiem spod siedziby radia na Rynek. Do soboty pod protestem w obronie radia podpisało się 12 tysięcy osób. Do stacji przez cały czas dzwonią słuchacze, nagrywający swoje głosy poparcia na specjalnie przygotowanej automatycznej sekretarce. Także strona internetowa radia
(http://www.twojeradio.pl) służy tylko i wyłącznie do zbierania głosów poparcia.

http://wwww.twojeradio.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry