Alpine iDA-X305 – niezła jazda… z iPodem

Lubisz słuchać muzyki w samochodzie i masz iPoda? W takim razie pewnie zainteresuje Cię najnowsza propozycja firmy Alpine. iDA X305 to zestaw muzyczny do samochodu. Polskim dystrybutorem urządzenia jest iSource, wyłączny przedstawiciel firmy Apple w Polsce.

iDA-X305 to wszechstronny zestaw muzyczny do samochodu, który umożliwia słuchanie nie tylko radia, ale także ulubionej muzyki zapisanej na iPodzie czy iPhonie. Podłączenie urządzeń Apple do zestawu odbywa się za pomocą kabelka USB. Najważniejsze informacje o aktualnie odtwarzanej muzyce, wraz z okładką płyty wyświetlane są na 2,2 calowym wyświetlaczu Alpine iDA-X305. Opcjonalny moduł KCE-400BT umożliwia dodatkowo korzystanie z iPhone’a w trybie głośnomówiącym, a także zapewnia pełny dostęp do książki telefonicznej telefonu.

alp

W ciekawy sposób rozwiązano odtwarzanie muzyki. Alpine iDA-X305 pobiera z iPoda sygnał cyfrowy i konwertuje go na analogowy z wykorzystaniem własnego cyfrowo-analogowego 24 bitowego przetwornika, zapewniając tym samym bardzo dobrą jakość dźwięku. Jak zapewnia Paweł Martyniuk z firmy iSource, która jest dystrybutorem Alpine, na tym nie kończą się możliwości najnowszego dziecka tego producenta. – iDA-X305 obsługuje także technologię IMPRINT, co pozwala na poprawę jakości dźwięku przez podłączenie procesora PXA-H100 czy wzmacniacza KTP-445 – mówi Paweł Martyniuk.

Mimo wielu funkcji i przycisków dostępnych na panelu kontrolnym, iDA-X305 jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Tak jak  iPod-em można sterować przy pomocy kółka click wheel, tak w przypadku Alpine dostęp do wielu funkcji odbywa się za pośrednictwem pokrętła dual action encoder.

Alpine iDA-X305 jest już dostępny na polskim rynku. Sugerowana detaliczna cena urządzenia to 1799zł.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top