Alternatywa dla Allegro: własny sklep internetowy

Coraz więcej sprzedawców, działających na Allegro, jest niezadowolonych z polityki tego serwisu. Wiele osób zdało już sobie sprawę, że zrezygnowanie z handlu na portalu, to tylko kwestia czasu. Dlatego przedsiębiorcy powinni zacząć szukać alternatywy dla Allegro. Na rynku jest wiele podobnych serwisów. Jednak czy warto uzależniać powodzenie e-biznesu od  kapryśnych Marketplace’ów? Lepszym rozwiązaniem może okazać się założenie sklepu internetowego i kreowanie swojej marki. Natomiast platformy handlowe jak Allegro należy traktować jako wsparcie sprzedaży i kanały pozyskiwania klientów.

Alternatywa dla Allegro: własny sklep internetowy 1

Zmiany na Allegro

W ostatnim czasie Allegro wprowadza wiele zmian, uderzających w sprzedawców, zwłaszcza tych drobnych. Mamy tu na myśli chociażby przekształcenie systemu komentarzy, który umożliwia jedynie pisanie wypowiedzi przez kupujących. W wyniku tego właściciele sklepów stają się bezbronni. Irytujące dla handlarzy mogą być również zmiany miniaturek aukcji i szablonów. Ponadto sprzedawcy narzekają na coraz wyższe opłaty. Niektórzy uważają, że portal zmierza do marginalizacji mikroprzedsiębiorców. Jako dowód przytaczają nieuzasadnione blokowanie kont. Wolne miejsce mają zająć promowane już, własne produkty Allegro, czyniące z serwisu wielki sklep internetowy. Nie znamy konkretnych założeń polityki portalu handlowego, oprócz oficjalnych komunikatów, pojawiających się cyklicznie w mediach. Jednak pewne jest, że Allegro szykuje się na wejście na polski rynek Amazona. Pojawienie się giganta w naszym kraju, może zmienić formę i pozycję serwisu, którego właścicielami są fundusze Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

Alternatywa dla Allegro

W świetle przytoczonych zmian na Allegro, przedsiębiorcy powinni znaleźć alternatywę dla swojej działalności. Jest wiele stron, działających w podobny sposób do polskiego monopolisty e-commerce. Sprzedawcy mogą spróbować swoich sił chociażby na eBayu, gdzie jednak konkurencja jest większa i gotówka przez jakiś czas jest zamrożona. Z drugiej strony na rynku są mniejsze Marketplace’y dedykowane konkretnym branżom, np. DaWanda. Takie serwisy jednak są lepsze na początek działalności jako kanał promocji. Najrozsądniejszym wyjściem jest założenie sklepu internetowego i promowanie własnej marki.

Własny sklep internetowy

Największym zaletami posiadania własnego e-sklepu są niezależność i kreacja swojej marki. W tym przypadku nie płacisz prowizji od sprzedaży i pracujesz jedynie na siebie. Ponadto nie bierzesz udziału w wojnie cenowej, sam zarządzasz marżami i kosztami. Możesz także budować grupę lojalnych klientów, którzy zapewnią Ci stałe dochody. Oferując odbiorcy wartość dodaną, np. profesjonalna Obsługę Klienta i uczestniczenie w społeczności, zyskujesz jego zaufanie. Pamiętaj także, że założenie sklepu internetowego nie musi być drogie. Wśród przedsiębiorców występuje przekonanie, że otworzenie własnej witryny jest kosztowne i trudne. Tak naprawdę to tylko mit. Możesz stworzyć e-sklep na platformie na abonament, która nie tylko daje możliwość elastycznych płatności, ale i jest prosta w obsłudze. Prowadząc własny sklep internetowy, z pewnością docenisz jego zalety i w końcu będziesz miał szansę na rozwinięcie skrzydeł na rynku e-commerce. Natomiast Marketplace’y typu Allegro traktuj jedynie jako kanały promocji i pozyskiwania kolejnych klientów.

O Autorze:

Alternatywa dla Allegro: własny sklep internetowy 2Specjaliści z platformy sklepowej Sky-Shop.pl, oferującej założenie gotowego sklepu internetowego na abonament. Oprogramowanie posiada dwukierunkową integrację z Allegro. Z łatwością pobierzesz aukcje jako produkty do swojego e-sklepu. Skontaktuj się z Obsługa Klienta lub załóż sklep testowy i sprawdź Sky-Shop.pl przez 14 dni za darmo!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top