Alternatywa dla drewnianego parkietu

Z punktu widzenia estetów, podłoga czy to w domku jednorodzinnym mieszkaniu czy też biurze musi być tłem dla całej aranżacji danego wnętrza, natomiast dla zwolenników funkcjonalnego podejścia podłoga powinna być przede wszystkim trwała i wytrzymała.

Dawniej w kompozycji podłogi wykorzystywano przede wszystkim drewno. Aktualnie znów wraca ono do łask, jednakże jego pielęgnacja jest dosyć wymagająca. Alternatywą dla drewnianego parkietu mogą być więc płytki ceramiczne imitujące drewno. Wytrzymałe tworzywo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego tanie i łatwe w pielęgnacji, to tylko jedne z niewielu zalet takiego rozwiązania.

Wybierz fakturę płytek

Alternatywa dla drewnianego parkietu 1
fotolia.com, 98400640 | Autor: Eléonore H

Nowoczesne płytki drewno podobne oprócz zróżnicowanego wyglądu dopasowanego do indywidualnych potrzeb są bardzo zbliżone w swojej fakturze do drewna. Na powierzchni zauważalne są charakterystyczne słoje i szorstka w dotyku faktura. Płytki imitujące drewno cieszą się popularnością w miejscach, które są dosyć wymagające pod względem eksploatacji, na przykład na tarasie lub na korytarzu. Z uwagi na fakt, iż mają wykazują właściwości antypoślizgowe, bez problemu możliwe jest przejście po płytkach nawet w mokrym obuwiu. Ponadto, coraz częściej architekci proponują montaż płytek drewnopodobnych w pozostałej części domu, szczególnie w przypadku ogrzewania podłogowego.

Zamiłowanie do naturalności

W inspiracjach aranżacji wnętrz zauważamy coraz większą obecność stylu skandynawskiego. Prostota i zamiłowanie do naturalnych materiałów to podstawowe założenia tego stylu wnętrzarskiego. Idealnie sprawdza się w mieszkaniach, jak i jednorodzinnych domach. Skandynawskie materiały perfekcyjnie odwzorowują naturalność drewna – barwę, rysunek słojów oraz drobne niedoskonałości, dlatego też wykorzystanie w stylu skandynawskim płytek imitujących drewno będzie rozwiązaniem nowoczesnym, ale i utrzymanym w prawdziwym duchu Skandynawii.

Drewniany parkiet prezentuje się gustownie w każdej aranżacji. Mimo iż jest on dosyć wymagający w konserwacji, wiele osób decyduje się jednak na montaż drewnianej podłogi. Należy wtedy pamiętać, że w niektórych pomieszczeniach drewniana podłoga nie jest wskazana.

Ceramika lub gres w łazience

Z pewnością pierwszym pomieszczeniem, które dyskwalifikuje ten surowiec naturalny, jest łazienka. To pomieszczenie, które narażone jest na wysoką temperaturę, parę wodną oraz wodę. Jeśli jednak chcemy zachować spójność z dotychczasowym stylem aranżacyjnym naszej łazienki, warto wybrać alternatywę w postaci ceramiki lub gresu.

W przypadku korytarzy, przedpokoju, czy nawet kuchni również istnieje ryzyko, że drewniany parkiet czy popularne panele ulegną szybkiemu zniszczeniu. Częste przemieszczanie się, uszkodzenia mechaniczne, wpływ środków czyszczących, tłuste plamy to jedne z wielu elementów, które mogą doprowadzić do zniszczenia podłogi.

Jak prawdziwe drewno! 

Dzięki nowoczesnej technologii, płytki ceramiczne wyglądają jak prawdziwe drewno. Drewnopodobne płytki wykonuje się w sposób realistyczny, a druk cyfrowy gwarantuje niepowtarzalność wzorów. Praktycznie każde drewno, które charakteryzuje się swoim niepowtarzalnym układem oraz kolorem ma odwzorowanie w płytkach ceramicznych. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania są trwałość, funkcjonalność, wytrzymałość, a także dobre właściwości w zakresie przewodzenia ciepła, dlatego przy montażu ogrzewania podłogowego płytki klinkierowe pozostają bezkonkurencyjne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top