Amazon sprzedał „miliony” czytników Kindle

Opublikowano: 2 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Amazon chwali się świetną sprzedażą czytników Kindle, ale swoim zwyczajem nie informuje o konkretach.

Amazon sprzedał „miliony” czytników Kindle 1Internetowy sprzedawca i producent poinformował o sprzedaży czytników Kindle w okresie świątecznym. Firma przekonuje, że w każdym tygodniu grudnia nabywców znajdowało „ponad milion” urządzeń, co oznacza, że pomiędzy Świętem Dziękczynienia, a sylwestrem sprzedano „ponad cztery miliony” czytników. Nie wiemy ile dokładnie – firma Amazon nie zwykła dzielić się takimi informacjami.

Trudno powiedzieć również jaki udział w sprzedaży miały poszczególne modele Kindle. Amazon poinformował jednak, że sprzedano „miliony” sztuk tabletu Kindle Fire, a urządzenie jest najlepiej sprzedającym się produktem w całej ofercie sklepu. Nabywców znalazło również więcej Kindle Touch niż czytników bez ekranu dotykowego.

Warto także dodać, że czwartą najlepiej sprzedającą się książką była w 2011 roku „The Mill River Recluse”, której autorka, Darcie Chan, korzystała z platformy self-publishingowej Amazonu.

Dawid ZarazińskiAmazon sprzedał „miliony” czytników Kindle

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.