Android rozproszony

Opublikowano: 3 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Google przedstawiła dane dotyczące wykorzystania poszczególnych wersji systemu operacyjnego Android. 

Edycja Gingerbread (a w szczególności wersje 2.3.3 – 2.3.7) jest wykorzystywana najczęściej – zainstalowana jest na 58,6 proc. urządzeń. Najnowsza wersja Androida, Ice Cream Sandwich (ICS), działa na zaledwie jednym procencie telefonów. Poniżej pełne zestawienie.

Android rozproszony 1

Android rozproszony 2

Dane pochodzą z dwóch styczniowych tygodni i dotyczą ruchu generowanego przez urządzenia mobilne w sklepie Android Market. Pokazują, że fragmentaryzacja jest rzeczywiście dużym problem dla Google. Nie zgadza się z tym Eric Schmidt, który przekonuje, że oznacza to większy wybór dla klientów końcowych. Dodaje, że Android do połowy tego roku wyprzedzi iOS i stanie się najczęściej wybieranym przez twórców oprogramowania systemem mobilnym.

Każdego dnia aktywowanych jest ok. 700 tys. nowych urządzeń z Androidem. Oznacza to, że łącznie działać może ponad 230 mln urządzeń.

Dawid ZarazińskiAndroid rozproszony

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.