Aplikacje mobilne przyszłością biznesu

W dzisiejszych czasach aplikacje mobilne osiągają szczyty popularności. Korzystają z nich dosłownie wszyscy, począwszy od uczniów, przez trenerów personalnych, po zawodowców. Ale czy technologia zrewolucjonizuje biznes? Czy sprawi, że prowadzenie własnej firmy okaże się sprawniejsze i mniej pracochłonne? W dobie zakupów online, wiadomości, kontaktu z ludźmi, telewizji i muzyki poprzez sieć, aplikacje mobilne to główne źródło pozyskiwania informacji. To właśnie one są przyszłością biznesu, kluczem do skutecznego zarządzania, jeśli chcemy oszczędzać czas i pieniądze, zyskując przy tym wymierne efekty. Pytanie tylko czy programiści zdołają dostosować funkcjonalność do naszych potrzeb?

Dla kogo aplikacje mobilne?

Aplikacje mobilne przyszłością biznesu 1To samo pytanie kilkadziesiąt lat temu zadawano twórcom komputerów i oprogramowania. Dziś nikt nie wyobraża sobie pracy bez takiego zestawu. Widzimy jak stopniowo jest on zastępowany przez smartfony oraz aplikacje mobilne. W chwili obecnej to one stanowią narzędzie „pracy w terenie”, jak również sposób na zdalne zarządzanie firmą bez dużych nakładów pieniężnych.

Telefony i tablety posiadają parametry porównywalne z komputerami sprzed kilku lat. Obieramy więc kierunek substytucji pecetów i laptopów urządzeniami mobilnymi – poręcznymi, wygodnymi a przy tym funkcjonalnymi. Przedsiębiorcy zdają sobie z tego sprawę i dostosowują zarówno portale firmowe jak i oprogramowanie webowe do potrzeb klientów.

Do czego wykorzystać aplikacje mobilne?

Mając firmę, możemy korzystać z udogodnień, które sprawią, że bycie przedsiębiorcą, stanie się przyjemnością i najlepszym sposobem na spełnione życie zawodowe. Tym bardziej, jeżeli aplikacje mobilne są bezpłatnym dodatkiem do złożonych systemów desktopowych albo webowych i niewiele ustępują im funkcjonalnością.

Mobilne zakupy. Znaczna większość sklepów online posiada już własną aplikację zakupową. Odpowiednio dopracowany interface pozwala w łatwy sposób przeglądać asortyment, porównywać poszczególne pozycje, sprawnie skompletować i opłacić zamówienie. Sprzedawca niemal natychmiast otrzymuje informację o zapotrzebowaniu, co znacznie przyspiesza dostawę zakupionych artykułów do klienta.

Mobilne fakturowanie. Wielu przedsiębiorców zna problem utrudnionego wystawiania faktur podczas podróży służbowej czy spotkania z kontrahentem. Rozkładanie komputera, uruchamianie programu do fakturowania, uzupełnianie danych oraz łączenie z siecią do ostatecznego przesłania dokumentu nabywcy. Korzystając z aplikacji do wystawiania faktur na smartfona, można ekspresowo utworzyć faktury online oraz wysyłać je do klientów.

Mobilne płatności. Wraz ze wzrostem popularności smartfonów, coraz więcej użytkowników docenia możliwość natychmiastowej zapłaty za produkty i usługi. W odpowiedzi na potrzeby rynku, firmy obsługujące płatności oraz banki stopniowo wprowadzają aplikacje łączące się z kontem bankowym. Największym wyzwaniem w obsłudze płatności online jest równowaga pomiędzy bezpieczeństwem transakcji, a wygodą ich wykonywania.

Mobilne zarządzanie. Dla właściciela firmy, prezesa, dyrektora czy kierownika najwygodniejszą opcją jest możliwość zdalnego zarządzania firmą. I tu twórcy oprogramowania wychodzą naprzeciw kadrze zarządzającej i tworząc narzędzia, które pozwalają z dowolnego miejsca przyglądać się sytuacji w przedsiębiorstwie, w łatwy sposób pozyskać kluczowe informacje i w komfortowy sposób uczestniczyć w spotkaniach biznesowych.

Zarządzanie firmą za pomocą jednego, małego urządzenia

Tablety i smartfony, to dziś główne narzędzie, które wykorzystanie znajduje w biznesie. Gadżety te sprawiają, że poprzez jedno niewielkie urządzenie wyposażone w funkcjonalne aplikacje mobilne, możemy w dużo łatwiejszy sposób zarządzać, sprzedawać, kupować i zdobywać potrzebne informacje niezależnie od miejsca w którym aktualnie przebywamy. Będąc na wakacjach z rodziną, na wyjeździe służbowym, przed telewizorem, czy za biurkiem, będziemy mieć pełen wgląd do spraw, które dotyczą naszego biznesu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top