Aranżacja nowoczesnej łazienki – od czego zacząć?

Łazienka to coraz częściej nasza świątynia relaksu pozwalająca na komfortowy wypoczynek i regenerację sił. Ważne jest zatem, by maksymalnie odpowiadała naszym wymaganiom funkcjonalnym i estetycznym, stając się miejscem czystym, przestronnym i zadbanym. Zdradzamy, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji nowoczesnej łazienki.

Skrupulatnie zaplanuj każdy detal

Aranżacja nowoczesnej łazienki - od czego zacząć? 1Aranżację łazienki możesz w całości powierzyć projektantom specjalizującym się w tym zakresie lub, jeśli masz do tego zmysł, samodzielnie podjąć się zagospodarowania przestrzeni. W nowoczesnym wzornictwie liczy się przede wszystkim prostota, przestrzeń i minimalistyczne piękno. W takiej łazience dominuje biel i czerń uzupełniona o szarości oraz kolory ziemi lub opcjonalnie jedna dominująca, intensywna barwa. Warto wykorzystać białe umywalki, WC oraz wanny, a następnie wzbogacić je o charakterystyczną armaturę.

Jeśli zależy Ci na luksusowej łazience przypominającej salon spa, rozważ wówczas wstawienie wolnostojącej wanny, której wzornictwo będzie niczym prawdziwe dzieło sztuki. Jeśli dysponujesz dużą powierzchnią, możesz zawrzeć w niej także prysznic, który z pewnością nie raz wykorzystywany będzie podczas porannej toalety. Dzięki ogromnej ilości propozycji topowych producentów sieci sprzedaży są w stanie dobrać rozwiązania odpowiadające na wymagania konkretnej wizji aranżacyjnej. Takim miejscem niewątpliwie jest sklep eLazienki.pl.

Meble łazienkowe, grzejniki, płytki i inne niezbędne elementy

Swój projekt zacznij od dokonania pełnych pomiarów oraz naniesienia na szkic wszelkich odpływów i mediów. Następnie zastanów się nad koniecznymi sprzętami, jakie muszą się w niej znaleźć oraz o ilości szafek, jakie będą Ci niezbędne. Postaw raczej na minimalizm. Wszelkie kosmetyki i akcesoria powinny znaleźć się w zamkniętych, wiszących szafkach, słupkach czy w przestrzeni podumywalkowej. Na zewnątrz pozostaw kilka estetycznych dodatków typu świeczki.

Sam asortyment dobieraj w oparciu o praktyczność. Zarówno meble, wyposażenie, płytki ścienne, podłogowe, jak i grzejniki powinny być łatwe w utrzymaniu czystości oraz uniwersalne we wzornictwie. Unikniesz wówczas sytuacji, w której moda przeminie i łazienka przestanie Ci się podobać. Pamiętaj, że każdy element powinien być integralną częścią wystroju, która będzie harmonizować nie tylko z łazienką, ale również z całym mieszkaniem. Zakupu poszczególnych elementów warto dokonać w jednym, specjalistycznym sklepie, którego dział obsługi klienta będzie w stanie odpowiedzieć na każde Twoje pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości, zarówno w zakresie armatury, ceramiki, jak i płytek.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry