Archeodzieciaki.pl – portal archeologiczny dla dzieci

Opublikowano: 23 września 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Pod adresem www.archeodzieciaki.pl ruszył portal edukacyjny dla dzieci i ich rodziców o tematyce archeologicznej. Projekt Klub Młodego Archeologa realizuje Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii UW. Realizacją serwisu oraz jego promocją w Internecie zajęła się agencja interaktywna Kompan.pl.

Portal ma nie tylko uczyć dzieci archeologii, ale również spełniać funkcje rozrywkowe. Znalazło się na nim wiele gier, zabaw i quizów, które wprowadzą najmłodszych w pasjonujący świat archeologii. Całość jest przygotowana w zabawnej formie pozwalającej na naukę przez zabawę.  Serwis skierowany jest również do nauczycieli, którzy poszukują ciekawych pomysłów na poprowadzenie lekcji nt. archeologii i zamierzchłych  czasów naszej historii.

Główna promocja portalu rozpoczęła się w ostatnią sobotę na XV Festynie Archeologicznym, który odbył się w Biskupinie.  Tegoroczna impreza pod hasłem „Polak – Węgier, dwa bratanki” poświęcona była bogatej i kolorowej kulturze węgierskiej. Oprócz wydarzeń związanych z motywem przewodnim na zwiedzających czekało mnóstwo innych atrakcji – pokazy, warsztaty, prezentacje i wystawy.

www.archeodzieciaki.pl

Tomasz UchańskiArcheodzieciaki.pl – portal archeologiczny dla dzieci

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski