Archeodzieciaki.pl – portal archeologiczny dla dzieci

Pod adresem www.archeodzieciaki.pl ruszył portal edukacyjny dla dzieci i ich rodziców o tematyce archeologicznej. Projekt Klub Młodego Archeologa realizuje Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii UW. Realizacją serwisu oraz jego promocją w Internecie zajęła się agencja interaktywna Kompan.pl.

Portal ma nie tylko uczyć dzieci archeologii, ale również spełniać funkcje rozrywkowe. Znalazło się na nim wiele gier, zabaw i quizów, które wprowadzą najmłodszych w pasjonujący świat archeologii. Całość jest przygotowana w zabawnej formie pozwalającej na naukę przez zabawę.  Serwis skierowany jest również do nauczycieli, którzy poszukują ciekawych pomysłów na poprowadzenie lekcji nt. archeologii i zamierzchłych  czasów naszej historii.

Główna promocja portalu rozpoczęła się w ostatnią sobotę na XV Festynie Archeologicznym, który odbył się w Biskupinie.  Tegoroczna impreza pod hasłem “Polak – Węgier, dwa bratanki” poświęcona była bogatej i kolorowej kulturze węgierskiej. Oprócz wydarzeń związanych z motywem przewodnim na zwiedzających czekało mnóstwo innych atrakcji – pokazy, warsztaty, prezentacje i wystawy.

www.archeodzieciaki.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry