Augumented Reality – nowy sposób eBay’a na zakupy

Wirtualne przymierzalnie czy możliwość zeskanowania metek ułatwiają porównanie cen, wybranie odpowiedniej rzeczy i podjęcie decyzji o zakupie w dowolnym czasie. Wszystko dzięki amerykańskiej technologii eBay’a i specjalnym aplikacjom na iPhone’a.

Użytkownicy amerykańskiego eBay’a mają w kwestii zakupów łatwiej – dzięki najnowszej technologii i specjalnej aplikacji na iPhone’a mają możliwość wirtualnego przymierzenia ubrań czy okularów przeciwsłonecznych, jeśli tylko mają w telefonie swoje zdjęcie. Dzięki wykorzystaniu tzw. rozszerzonej rzeczywistości („augmented reality”) do zdjęcia lub obrazu z kamery w telefonie można „przymierzyć” modele ubrań (opcja „Outfit Builder”) czy okularów przeciwsłonecznych (opcja „See It On”) dostępnych w aplikacji. Te, które spodobają nam sie najbardziej są natychmiastowo wyszukiwane pośród tysięcy aukcji na eBay’u.

Opcja „Outfit Builder” może spełnić nasze marzenia o osobistym zakupowym asystencie. Interesujące nas modele ubrań sa zapamiętywane przez aplikację, dzięki czemu możemy je później przymierzyć w połączeniu ze wszystkimi wybranymi rzeczami i wypróbować różne kombinacje, a już chwilę potem kupić na eBay’u.
Augumented Reality - nowy sposób eBay’a na zakupy 1
Dzięki specjalnej aplikacji, możemy przy pomocy telefonu zeskanować kody kreskowe niemal wszystkich dostępnych w sklepach towarów, a następnie aplikacja pokazuje nam dokładnie ten sam model na portalu eBay. To wymarzone narzędzie dla osób polujących na okazje i tych, które nie lubią przepłacać.

Choć polscy użytkownicy eBay’a nie mają jeszcze takiego wsparcia w technologii, to zdecydowanie docenili już możliwość kupowania z całego świata. Statystyki eBay’owe pokazują, że najchętniej kupujemy w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Najpopularniejsze kategorie to elektronika oraz ubrania, buty i akcesoria.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry