Awaryjny jak smartfon. Co się psuje we współczesnych telefonach?

Awarie mają to do siebie, że przytrafiają się w najmniej spodziewanym momencie. Telefon to urządzenie bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Nic więc dziwnego że jego nagła utrata wiąże się ze sporym stresem. A za poważnie wyglądającymi skutkami usterki, mogą kryć się bardzo prozaiczne przyczyny…

Awaryjny jak smartfon. Co się psuje we współczesnych telefonach? 1

Intensywne korzystanie ze smartfona niemal zawsze oznacza konieczności ładowania go przynajmniej raz dziennie. W miarę upływu czasu i starzenia się urządzenia niestety konieczności sięgania po ładowarkę jest coraz częstsza. Niezależnie od marki i modelu telefonu to właśnie bateria jest tym elementem na który najczęściej narzekają użytkownicy smartfonów. I to z jej powodu najczęściej odwiedzamy serwis telefonów. Aby sprawność baterii w naszym urządzeniu była jak największa, warto pamiętać o wykonywaniu kilku prostych kroków. Po pierwsze, starajmy się raz na jakiś czas rozładować i naładować się urządzenie do pełna. Nie trzeba tego robić za każdym razem ale przeprowadzanie takiej operacji pozytywnie wpłynie na trwałość ogniwa. Raz na jakiś czas warto też po prostu zresetować telefon czyli wyłączyć i włączyć go ponownie. Dbajmy też o odpowiednią liczbę aplikacji, których aktualnie używamy. Duża liczba programów przechowywanych w pamięci podręcznej wpływa na czas pracy urządzenia. Sprawdźmy również ładowarkę. Niesprawna albo niewłaściwego typu może oznaczać, że prędzej czy później odwiedzimy serwis telefonów.

Brak kontaktu

Irytującą, uciążliwą na co dzień przypadłością jest awaria gniazda zasilania. Najczęściej zauważamy to w momencie, gdy sięgamy po telefon, który był podpięty do ładowarki i okazuje się, że bateria nadal jest rozładowana. Na szczęście, wymiana gniazda i naprawianie telefonów w ten sposób nie jest kosztowne ani skomplikowane. Tymczasowym obejściem problemu może być wykorzystanie funkcji bezprzewodowego ładowania w przypadku nowszych smartfonów. Jednak, tak jak w przypadku każdej awarii, nawet tej drobnej, nie warto zwlekać z odwiedzinami w serwisie. Nawet z pozoru błaha usterka może po czasie przerodzić się w coś poważniejszego. Naprawa telefonów jest wtedy znacznie droższa.

W zawieszeniu

Samodzielne zdiagnozowanie usterki często jest trudne i wymaga odpowiedniego sprzętu, a także wiedzy. Nawet, jeżeli wydaje się, że za awarią stoi uszkodzenie – być może problem jednak jest inny. Na przykład defekt oprogramowania. Zrywanie połączenia, kiepski zasięg czy problemy z uruchomieniem aparatu – to wszystko może sugerować, że winnym usterek w naszym telefonie jest właśnie system operacyjny. Naprawianie telefonów z takimi objawami również nie jest skomplikowane. Serwisant najczęściej podłącza urządzenie do specjalistycznego komputera i wgrywa nowe oprogramowanie usuwając tym samym wszystkie usterki. Po takim zabiegu odczujemy także inny plus, czyli szybszą pracę telefonu. Nowy system, ze wszystkimi uaktualnieniami działa najwydajniej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top