Biznes mobilny, a kasa fiskalna – rozwiązanie

Prowadzenie firmy, niezależnie od tego czy w stałej siedzibie czy też mobilnie, praktycznie zawsze nakłada na przedsiębiorcę szereg obowiązków. Jednym z nich jest konieczność posiadania kasy fiskalnej. Nie mając takiego urządzenia nie będziemy w stanie prowadzić transakcji z osobami fizycznymi. A te stanowią przecież gros klientów dla większości biznesów! Podpowiemy zatem, jaką kasę fiskalną kupić dla swojego biznesu. Oferta rynkowa jest naprawdę spora, co początkującym osobom zdecydowanie nie ułatwia zadania.

Kto potrzebuje mobilnej kasy fiskalnej?

Praktycznie każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą w Polsce, potrzebuje dziś kasy fiskalnej. Oto kilka rodzajów działalności, w przypadku których jeszcze do niedawna posiadanie takiego urządzenia nie było obowiązkowe, a teraz (stanem na wrzesień 2018) już jest:

 • Przewozy osób (również taksówki)
 • Usługi prawne (wyjątek: usługi notarialne)
 • Usługi doradztwa podatkowego
 • Usługi gastronomiczne (w tym catering)
 • Usługi fryzjerskie i kosmetologiczne

To zaledwie tylko kilka przykładów. Kto powinien pomyśleć o zakupie takiego urządzenia? Nawet jeżeli prowadzą Państwo swój biznes głównie stacjonarnie, to może się okazać, że mobilna kasa fiskalna jest przydatna. Najlepiej obrazuje to przykład sklepu spożywczego, szczególnie na obszarach wiejskich. Niezwykle popularne są usługi tak zwanych sklepów obwoźnych. Pracownik firmy jeździ po okolicy specjalnie do tego przygotowanym samochodem dostawczym i sprzedaje produkty spożywcze. W takim wypadku, mobilna kasa fiskalna sprawdzi się wręcz idealnie.Takie urządzenie przyda się również w przypadku wszelkiego rodzaju usług. Niezależnie od tego czy prowadzą Państwo firmę w branży medycznej (gabinet lekarski lub stomatologiczny), kosmetycznej czy nawet mechanicznej (naprawa aut lub opon), mobilna kasa fiskalna może się przydać. Jak? Ot, choćby przy okazji wyjazdów do klientów/pacjentów. Więcej przykładów urządzeń fiskalnych w sklepie fiskalline.pl

Na jakie funkcje zwrócić uwagę przy zakupie przenośnej kasy fiskalnej?

Absolutnie podstawowa kwestia to zasilanie. Skoro kasa fiskalna będzie używana mobilnie, to warto postawić na modele, które mogą być podłączone choćby do gniazdka zapalniczki samochodowej. Równie istotnym parametrem jest czas pracy na baterii. Pamiętajmy, że kasa może być intensywnie użytkowana przez wiele godzin – lepiej postawić na model, który posiada odpowiednio wydajną baterię.Ile osób obsługuje kasę fiskalną w Państwa firmie? Ma to znaczenie przy wyborze modelu. Na rynku znaleźć można modele pozwalające na wprowadzenie zarówno 4, jak i choćby 30 operatorów. Pamiętajmy, że imię i nazwisko obsługującego kasę znajdzie się później na paragonie wydanym klientowi.Warto też poczytać, jakie opinie ma dana kasa fiskalna. Niezadowoleni użytkownicy niemal na pewno napiszą o tym w Internecie. Jeżeli dany model jest nadmiernie awaryjny lub nie ma kompetentnego serwisu, bez problemu znajdziemy o tym informacje w Sieci.Mobilna kasa fiskalna powinna też mieć funkcję stabilizacji rolek papieru. Większość przenośnych urządzeń w tej chwili ma takie rozwiązanie. Do czego to służy? Dzięki tej funkcji, wydrukowane paragony nie będą poruszać się przy przenoszeniu.

Biznes mobilny, a kasa fiskalna - rozwiązanie 1

 KASA FISKALNA DATECS MALUCH E.KO EKO (fot. fiskalline.pl)

Jak zarejestrować mobilną kasę fiskalną?

Obowiązujące w naszym kraju regulacje podatkowe nie stosują rozgraniczenia dla zgłoszenia stacjonarnej i mobilnej kasy fiskalnej. Oznacza to, że należy postępować zgodnie z poniższą procedurą:

 1. Złożenie zawiadomienia o ilości oraz miejscu stosowania kasy.
 2. Wykonanie fiskalizacji kasy (tylko uprawniony serwis)
 3. Zgłoszenie do Urzędu Skarbowego po numer ewidencyjny.

Co należy wpisać w zawiadomieniu dotyczącym miejsca stosowania kasy? Wystarczy, że zamieścimy informację “kasa mobilna” lub “kasa przenośna”. A jako miejsce instalacji wystarczy podać adres siedziby firmy.

Modele kas mobilnych na które warto zwrócić uwagę

Które z mobilnych kas fiskalnych możemy polecić naszym Klientom? Poniżej opisujemy kilka przenośnych modeli, które są najlepszym wyborem w swojej klasie cenowej.

 1. Kasa fiskalna Datecs Maluch E.ko EKO. To praktycznie najtańsza kasa fiskalna w naszej ofercie. Baza towarowa pomieści 2600 pozycji, a przy tym kasa pozwala na wprowadzenie danych aż 30 operatorów! Co ważne, jest to kasa naprawdę przygotowana do trudnych warunków. Jej szczelna obudowa pozwoli na pracę nawet przy niskich temperaturach. A wydajny system wymiany papieru – “WRZUĆ I PRACUJ” – pozwoli na jeszcze szybszą pracę.
 2. Kasa fiskalna FAREX PERŁA E. To mobilna kasa fiskalna ze średniej półki cenowej. Zapewnia wydruk nawet do 400 000 paragonów! Z kolei na jednym ładowaniu można wydrukować aż 900 paragonów. Pojemna pamięć tej kasy umożliwia zapisanie nawet 3000 towarów z oferty. A dla jeszcze wygodniejszej pracy, kasę wyposażono w 4 przyciski, które można przypisać do najpopularniejszych towarów lub usług.
 3. Kasa fiskalna NOVITUS MAŁA PLUS E. 3000 towarów w bazie, a każdy z nich może być wygodnie przypisany do jednej z 42 grup produktowych. Dodatkowo, ta kasa fiskalna tworzy elektroniczne kopie paragonów. To również kasa, która pozwoli na wprowadzenie identyfikacji wizualnej Państwa firmy na paragonach – możliwość wydruku rachunków z logo.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top