Blog Bankaholic sprzedany za 15 milionów USD!

Kryzys finansowy trwa. Jak na razie jednak recesja omija branżę IT. W czwartek pojawiły się informacje o sprzedaniu znanego bloga Bankaholic za astronomiczną kwotę 15 milionów dolarów.

Bankaholic specjalizuje się w informacjach finansowych i doradztwie inwestycyjnym. Jest prowadzony przez jednego człowieka – założyciela Johna Wu. Wu pozostanie redaktorem serwisu – już jako pracownik wortalu gospodarczego BankRate.

BankRate to nieco skostniała witryna. Jej właściciele szukają ciekawych startupów, które pomogłyby w odświeżeniu wizerunku strony. W grudniu przejęli serwis Savingforcollege.com oraz organizację kartową Nationwide Card Services. Obie akwizycje kosztowały około 30 mln USD.

Czy Bankaholic jest aż tak popularny, aby płacić za niego 15 mln? Wśród ludzi zainteresowanych tematyką finansową zyskał status kultowego. Ale w rankingu Aleksy może pochwalić się miejscem w okolicach 42 000. Średnia ilość komentarzy na jeden wpis nie przekracza 20.

Kluczem do zrozumienia prawdziwej wartości bloga mogą być trendy w systemie Google AdWords / AdSense, z którego korzysta Bankaholic. Stawki za poszczególne kliknięcia przekraczają 13 dolarów. Dlatego blog – ze swoją hermetyczną publiką – jest świetnym nośnikiem kontekstowych boksów.

Źródło: Mashable

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry