Blog Roku 2008 – etap nominowania rozpoczęty

Trwa czwarta edycja konkursu, organizowanego przez portal Onet.pl, na najlepsze blogi 2008 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem serwisu Blog.pl. Dziś rozpoczyna się drugi etap konkursu, czyli nominowanie blogów do oceny, które odbywa się za pomocą głosowania SMS. Laureatów nagród  głównych i zwycięzców w dziesięciu kategoriach poznamy już 12 lutego 2009 roku.

Każdy ze zgłoszonych i potwierdzonych blogów, a jest ich ponad 9 tysięcy, otrzymał unikalny numer, który będzie wyświetlany na stronach serwisu konkursowego (www.blogroku.pl), obok adresu bloga.

Głosowanie będzie polegać na wysłaniu SMS-a na numer 7144. Decyzja o SMS-owej formule głosowania podyktowana była troską o wiarygodność głosów. Cały dochód, z pominięciem kosztów operatorów, zostanie przekazany na cele charytatywne. Na uczestników głosowania czekają nagrody w postaci 10 aparatów cyfrowych.

W efekcie głosowania, które potrwa do 22 stycznia, do trzeciego etapu konkursu przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów. W każdej kategorii powstanie lista 10 takich blogów. W trzecim etapie każdy z Jurorów wytypuje zwycięskiego bloga w ocenianej przez siebie kategorii, oraz wybierze 2 blogi, które wraz ze zwycięskim w kategorii, zostaną Nominowane do Nagrody Blog Roku 2008. Nominowane blogi zostaną następnie przedstawione wszystkim członkom Kapituły Konkursu. Po zapoznaniu się z nimi Jurorzy w bezpośredniej dyskusji podejmą ostateczne decyzje o przyznaniu nagród głównych, i  tytułu Bloga Roku 2008

Równolegle z obradami Jury toczy się głosowanie internautów, w wyniku którego zostaną przyznane dwie nagrody blogerów – Blog Blogerów i Blog Teenblogerów

Wynik głosowania internautów będzie znany bezpośrednio po zakończeniu głosowania
9 lutego 2009 i zostanie ogłoszony w serwisie konkursowym www.blogroku.pl. Efekt obrad Kapituły – przyznanie tytułów, wyróżnień i nagród – zostanie ogłoszony 12 lutego 2009 r., podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się w Warszawie.

Konkurs organizowany jest już po raz czwarty. W Kapitule Konkursu zasiadają w tym roku: Dorota Wellman, Tadeusz Sznuk, Jarosław Flis, Jacek Żakowski, Monika Rogozińska, Wojciech Mann, Rafał Bryndal, Sławomir Shuty, Grupa Twożywo i zespół Nefer. Konkurs Blog Roku 2008 odbywa się pod patronatem Blog.pl. Patronami medialnymi konkursu są: TVN, TVN24, magazyn Bluszcz, Newsweek, Radio Zet, Dziennik.pl i Plejada.pl

Nagrodami w konkursie są, m.in.: voucher na podróż marzeń,  skutery, laptopy i sprzęt fotogra-ficzny. Łączna wartość nagród to ok. 80 tysięcy złotych.

www.blogroku.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry