Błyszczyki do ust – niezbędne w każdej kosmetyczne

Połyskujące błyszczyki do ust są uwielbiane nie tylko przez nastolatki, ale też przez dorosłe kobiety. Poprawne używanie błyszczyka do ust nie jest trudne.

Błyszczyki do ust – niezbędne w każdej kosmetyczne 1

Błyszczyki do ust – podstawa w kosmetyczce nastolatki i kobiety

Błyszczyki do ust nadają im zniewalającego połysku. Dzięki użyciu błyszczyka usta wydają się pełniejsze i bardziej atrakcyjne bez konieczności ich powiększania z wykorzystaniem zdobyczy medycyny estetycznej. Błyszczyki do ust mogą powiększyć optycznie nawet bardzo małe i wąskie usta, a uzyskany w ten sposób efekt będzie nie tylko naturalny, ale też bardzo kuszący. Błyszczyki do ust to przede wszystkim atrybut nastolatek. Lekkie formuły błyszczyków podkreślające świeżość i urodę doskonale korespondują z letnim makijażem lub codziennym lookiem nie tylko do szkoły, ale też na wiele niezobowiązujących okazji. Warto mieć w kosmetyczce przynajmniej jeden błyszczyk, kolorowy lub neutralny przezroczysty. Ten kosmetyk można stosować solo lub w połączeniu ze szminką, jako element wykończenia makijażu. Błyszczyki wracają teraz do łask, a ich formuły są coraz trwalsze i jednocześnie coraz bardziej odżywcze dla ust, a pielęgnacja z ich użyciem jest równie skuteczna co ta zapewniana przez pomadkę.

Kiedy błyszczyki do ust sprawdzają się lepiej niż pomadki i szminki?

Błyszczyk może zastąpić zarówno szminkę, jak i pomadkę. Formuła błyszczyka w wielu przypadkach zapewnia zarówno podkreślenie koloru ust, jak i ochronę, a mówiąc prościej, błyszczyk może zapewniać ustom nawilżenie i odżywienie, a przy tym umożliwiać wykonanie kolorowego i atrakcyjnego makijażu. Błyszczyki do ust mają lekką konsystencję, ale są bardziej uwodnione i lepkie niż większość szminek i pomadek, dzięki czemu mogą zapewniać ustom odpowiedni poziom nawilżenia i atrakcyjny wygląd wtedy, kiedy zastosowanie pomadki nie dałoby zbyt dobrego efektu estetycznego, natomiast szminka byłaby już przesadą. Błyszczyk świetnie sprawdzi się na przykład latem, kiedy chcemy podkreślić złocistą opaleniznę i zabezpieczyć usta przed wyjściem na plażę lub na popołudniowy spacer bez konieczności obciążania warg intensywnie kolorową szminką.

Błyszczyki do ust – jak ich poprawnie używać?

Nieumiejętne używanie błyszczyka może nam wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Trzeba pamiętać, że błyszczyki do ust mają rzadką konsystencję, więc należy ich używać oszczędnie. Jeśli nałożymy na usta zbyt dużo błyszczyka, a szczególnie w gorący dzień, to ten kosmetyk zacznie spływać z ust, głównie w kącikach. Jeśli na domiar złego będzie to błyszczyk kolorowy, makijażowa tragedia niemalże murowana. Błyszczyk intensywnie połyskuje w świetle, więc wystarczy tylko delikatnie musnąć nim usta. Szczególnie ostrożnie należy nakładać błyszczyki do ust na górną wargę i lepiej absolutnie zrezygnować z prób powiększania ust za pomocą błyszczyka, bo nie będzie to wyglądało dobrze. W oszczędnym makijażu błyszczyki do ust stosuje się często tylko na dolną wargę, a dokładnie na środku dolnej wargi. Jeśli chcemy „podkręcić” wieczorowy makijaż, błyszczyk możemy zastosować na pomadkę. Jeżeli pomadka jest matowa, dodatek wykończeniowego błyszczyku zmieni jej charakter, ale trzeba wcześniej wykonać próbę i sprawdzić, że kosmetyki nie będą się razem ważyć.

Błyszczyki do ust – kosmetyczny dress code dla wtajemniczonych

Błyszczyk do ust rzuca się w oczy, więc makijaż z tym kosmetykiem powinien być wykonywany tylko w konkretnych sytuacjach. Usta podkreślone intensywnie błyszczącym kosmetykiem mogą wyglądać infantylnie na przykład w pracy. Na niektórych stanowiskach pracy makijaż powinien być bardzo wyważony, absolutnie nie mocno błyszczący czy zbyt seksowny, więc w takiej pracy błyszczyki do ust raczej odpadają. Błyszczyk należy traktować jako kosmetyk dzienny, szczególnie polecany na lato lub dedykowany do wykończenia makijażu wieczorowego, kiedy możemy sobie pozwolić na więcej ekstrawagancji.

Tanie czy drogie błyszczyki do ust – czy warto inwestować więcej?

Cena błyszczyka zwykle mówi nam dużo o jego jakości. Droższe błyszczyki do ust rzeczywiście mogą mieć większą trwałość, ale nie zawsze tak jest. Przeglądając oferty na www.kosmetyki360.pl, zwróć uwagę przede wszystkim na opinie o konkretnych kosmetykach i na rankingi, bo one dużo powiedzą Ci o jakości poszczególnych produktów. Czasami tanie błyszczyki do ust mało znanej marki mogą być równie atrakcyjne i trwałe co kosmetyki marek premium.

Zobacz również:
https://artelis.pl/artykuly/77972/pomadki-czym-roznia-sie-od-szminek-i-jakie-wybierac
https://jaw.pl/2021/05/szminki-jak-stosowac-zeby-dobrze-wygladac/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry