Boblo – fotopamiętnik twojego dziecka

Multimedia i dzieci – twórcy Boblo mają chęć powtórzyć sukces Photoblog.pl i przekonać, że warto robić oraz publikować zdjęcia swoich pociech. Czy na rodzicach da się zarobić? Zapraszamy do recenzji!

Boblo to miejsce w którym możesz prowadzić pamiętnik swojego dziecka, a wszystko co w nim umieścisz, pozostaje pod Twoją kontrolą – czytamy na stronach projektu.

Boblo tworzy gdyńska spółka Pixnet, odpowiedzialna m.in. za projekt Photoblog.pl, który w 2008 r. nawiązał współpracę z Agorą (Agora ma wyłączność na sprzedaż powierzchni reklamowej; z Pixnet współpracuje również przy innych projektach). O Boblo rozmawiamy z Tomaszem Chmielewskim, prezesem spółki Pixnet.

Eksperyment w cieniu starszego brata

Zapytaliśmy o genezę pomysłu na tego typu serwis.

Od 2004 r. prowadzimy Photoblog.pl, z którego korzysta 1,5 mln użytkowników. Razem z tym serwisem dorastała pewna grupa osób, kobiet, które zaczynały prowadzić fotobloga jako nastolatki, a teraz często zostają matkami. To właśnie na tej grupie chcemy w pierwszej kolejności oprzeć popularność Boblo – powiedział pan Tomasz.

Boblo, jak mówią twórcy, ma charakter nieco eksperymentalny. Oparty jest bowiem na silniku Photoblog.pl i jednym z jego celów jest sprawdzenie czy to dobra recepta na stworzenie odnoszącego sukces projektu.

Projekt działa od nieco ponad miesiąca. Po pół roku działalności projektu twórcy chcą mieć ok. 10 tys. użytkowników i milion odsłon. Tomasz Chmielewski jest optymistą, przekonuje, że dotychczasowe zainteresowanie pozwala mu być spokojnym o taki wynik. Dodaje jednak, że ma świadomość nakładu pracy, której wymaga dopracowanie projektu.

Boblo – fotopamiętnik twojego dziecka 1

Dorastanie na zdjęciach

Jakie możliwości daje Boblo? Po założeniu konta zdecydować powinniśmy zdecydować czy tworzony przez nas pamiętnik będzie publiczny (dostępny dla wszystkich), czy prywatny. Decyzję zmienić można później – w ustawieniach prywatności znajdziemy takie opcje jak możliwość określenia czy pamiętnik widoczny będzie dla wszystkich, tylko dla przyjaciół, czy również dla przyjaciół z Facebooka. Jest również możliwość ustawiania hasła zabezpieczającego dziennik oraz opcje dodatkowe: okresowe przypominanie o zmianie hasła, wyłączenie komentarzy do wpisów oraz wysyłanie powiadomień mailowych.

Panel użytkownika umożliwia dodawanie nowych wpisów. Są to wczytane zdjęcia, które opatrzyć można komentarzem, linkiem, datą. Opublikowane wpisy można w późniejszym czasie edytować. Jak mówi nam pan Tomasz, wkrótce pojawić ma się możliwość publikowania wpisów wideo.

Serwis ma również warstwę społecznościową. Można „zaprzyjaźnić” się z innymi użytkownikami, wysyłać im wiadomości, komentować wpisy. W Boblo jest także forum, choć w chwili pisania tego tekstu nie było tam wielu dyskusji.

Zarobić na rodzicach

Wyróżnikami projektu na tle konkurencji mają być m.in. możliwość tworzenia wykresu rozwoju dziecka, codziennej aktualizacji wagi i wzrostu, przedstawionych na wykresie. Twórcy podkreślają również wygodę korzystania z możliwości wczytywania zdjęć –wgrywać można do 100 fotografii jednocześnie.

Projekt, po przekroczeniu odpowiedniej ilości użytkowników i odsłon, zarabiać ma na działaniach sprzedażowych. W najbliższej przyszłości uruchomiony zostanie wirtualny bazar, na którym sprzedawać będzie można m.in. artykuły dziecięce. Użytkownicy kupić będą mogli także fotoksiążki lub inne gadżety.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry