Cały świat w jednym miejscu

Błyskawiczny rozwój Internetu spowodował lawinowy przyrost rejestrowanych domen. Obecnie coraz trudniej znaleźć jakąś prostą i ciągle wolną nazwę. Aby wyjść naprzeciw zjawisku rosnącego „tłoku” w świecie domen powstał serwis DomenyNarodowe.pl, który umożliwia polskim internautom rejestrowanie adresów z niemal całego świata.

Pierwszym krokiem jest wybór własnej, niepowtarzalnej nazwy, dzięki której podróżujący po zakamarkach wirtualnego świata będą mogli nas łatwo znaleźć. Zdarza się jednak, że wymarzona domena jest już zajęta, a niewiele osób zdoła zapamiętać jakiś długi i skomplikowany adres. Można wtedy próbować „uciekać” w domenę z końcówką .biz, .net, .org, albo .eu, ale często i tutaj najlepsze nazwy są już zajęte.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstał serwis DomenyNarodowe.pl, który umożliwia rejestrację domen z ponad 120 krajów świata. Dobrze dobrana domena narodowa, nawet pochodząca z egzotycznego zakątka globu, może uczynić adres internetowy niepowtarzalnym również na naszym lokalnym rynku. Nazwa z rozszerzeniem .tv może być świetnym rozwiązaniem dla wszystkich prowadzących działalność związaną z mediami. Taką samą funkcję spełni też domena .fm, często używana np. w adresach rozgłośni radiowych.

Możliwości na tym polu są niemalże nieograniczone. Łatwe do zapamiętania „dwuliterówki”, m.in. .de, .bo, .do, .mu, .no, .es, .us, mogą posłużyć do utworzenia jakiejś chwytliwej nazwy, jak np. ko.mu, do.la, pi.es, autob.us. Wszystko zależy od wyobraźni rejestrującego. Serwis DomenyNarodowe.pl powstał właśnie dla tych osób, które chciałyby zaistnieć w Globalnej Sieci dzięki niepowtarzalnej i oryginalnej nazwie. Czas pokaże, czy Polacy okażą się wirtualnymi globtroterami i zechcą „wyprowadzić” się ze swoim adresem za granicę.

www.domenynarodowe.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top