Cechy profesjonalnych stołów konferencyjnych

Pracownicy korporacji oraz międzynarodowych firm spędzają wiele godzin na spotkaniach, briefingach, czy negocjacjach. W tej sytuacji profesjonalny stół konferencyjny jest więc nieodzownym wyposażeniem ich biura. Jednak jakie cechy spełnia ten idealny?

Cechy profesjonalnych stołów konferencyjnych 1

Stół konferencyjny — wymiary

Wymiar stołu konferencyjnego odgrywa bardzo ważną rolę w każdym firmowym spotkaniu. Przyjmuje się, że każda z uczestniczących w nim osób powinna mieć ok. 70 cm szerokości stołu przeznaczonej dla własnej dyspozycji. Dzięki temu będzie mogła swobodnie przeglądać dokumenty, korzystać z laptopa, czy napić się kawy lub herbaty. Jeśli pracownicy siedzą po obu stronach stołu, jego głębokość powinna wynosić co najmniej 90 cm. W przypadku, gdy zgromadzeni siedzą po jednej stronie stołu, ten nie musi być bardzo głęboki. Optymalna głębokość wynosi tutaj 60-70 cm.

Jeśli przestrzeń w biurze jest ograniczona, warto postawić na stoły konferencyjne składane ( https://www.10office.pl/stoly-konferencyjne-skladane ). Dzięki możliwości ich złożenia oraz schowania pracodawca zyskuje dodatkową przestrzeń. Takie rozwiązanie sprawia, że dane biuro w zależności od potrzeb może zamienić się w salę konferencyjną lub pełnić zupełnie inną funkcję. Jedną z ważniejszych zalet składanych stołów konferencyjnych jest ich mobilność. Ich swobodne przestawianie pozwala jak najlepiej zaaranżować przestrzeń. 

Jaki kształt stołu konferencyjnego?

Najlepiej sprawdzą się stoły w kształcie prostokąta lub owalu. To właśnie one pozwalają prowadzącemu kierować swoje słowa do wszystkich osób jednocześnie. Ponadto taki kształt sprawi, że wszyscy zgromadzeni poczują się tak samo ważni. Co więcej – stoły konferencyjne ( https://www.10office.pl/stoly-konferencyjne ) prostokątne przeznaczone są do bardziej oficjalnych spotkań. Te owalne — świetnie sprawdzają się w trakcie integracji pracowników. Przy stołach w kształcie łodzi pracownicy będą mogli wygodnie pracować w grupach. Z tego względu są więc polecane w trakcie burzy mózgów, czy realizacji projektów. 

Czy estetyka ma znaczenie? 

Salę konferencyjną odwiedza wiele gości z zewnątrz. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń podkreśli profesjonalny wizerunek firmy. Stół konferencyjny powinien pasować do reszty wyposażenia wnętrza. Świetnie sprawdzi się tutaj ponadczasowa czerń lub biel. W przypadku klasycznego wystroju polecanym materiałem jest jasno drewno. Firmy, które specjalizują się w branży kreatywnej (np. architektonicznej, marketingowej, reklamowej, graficznej), mogą wybrać stół o nietypowym kształcie i w mocnym kolorze. 

Jaką konfigurację ustawienia wybrać?

Wybierając stół do sali konferencyjnej, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Jest nią rodzaj organizowanych spotkań. To właśnie tutaj kluczową rolę odgrywa konfiguracja ustawienia stołu. W zależności do tego, czy pomieszczenie ma być przeznaczone na konferencje, spotkania zarządu, szkolenia, czy wykłady, warto wybrać inną konfigurację. 

Najczęściej stosownymi konfiguracjami ustawienie stołów są: 

  • ustawienie w literę U lub podkowę – najlepiej sprawdzi się w trakcie konferencji oraz szkoleń. Uczestnicy spotkania siedzą na zewnętrznych krawędziach stołu, dzięki czemu dokładnie widzą prowadzącego oraz mogą zapoznać się z wyświetlanymi przez niego prezentacjami multimedialnymi. 
  • ustawienie typu „rada nadzorcza” – taka konfiguracja sprawdza się w przypadku niewielkiej liczby uczestników. Zgromadzeni zasiadają po obu stronach stołu, dzięki czemu mogą swobodnie prowadzić negocjacje lub rozmowy. 
  • ustawienie szkoleniowe – stoły oraz krzesła są ustawiane podobnie jak w szkole. Dzięki temu uczestnicy widzą główny stół, który zajmuje prowadzący. 

Oferowane przez firmę 10office stoły konferencyjneznajdą państwa na stronie https://www.10office.pl.Naszym Klientom oprócz samego zakupu mebli biurowych, oferujemy również obsługę logistyczną, montaż, a także planowanie przestrzeni, doradztwo, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze stroną 10office.pl

Tekst sponsorowany: Producent stołów i biurek, mebli biurowych i gabinetowych – https://www.10office.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry