Cele liczenia przepływu ludzi

Liczenie przepływu ludzi jest szczególnie powszechne w różnego rodzaju obiektach publicznych. Dokonuje się go z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi, takich jak kamery umieszczone przy wejściach do obiektu. Niektóre punkty montują takie sprzęty również w drzwiach wewnętrznych. Jaki cel mają takie działania?

Cele liczenia przepływu ludzi 1

1. Określenie trendów wśród odwiedzających

Większość systemów monitorujących przepływ osób przez obiekt nie ogranicza się tylko i wyłącznie do obliczenia, ilu odwiedzających pojawiło się danego dnia w budynku, ale również daje możliwość podsumowania, w których godzinach gości było najwięcej. Dzięki temu, kadra zarządzająca działaniem punktu może podjąć decyzje dotyczące godzin jego otwarcia – szczególnie, gdy dane statystyczne pokazują, że tuż po rozpoczęciu pracy obiektu (lub na krótko przed jej zakończeniem) – niewiele osób pojawia się wewnątrz. Dzięki temu, możliwe jest poczynienie pewnych oszczędności, na przykład na oświetleniu czy ogrzewaniu.

2. Wyliczenie niezbędnej ilości pracowników

Liczenie przepływu ludzi ma również duże znaczenie jeśli chodzi o obsadę w danych godzinach. Jeżeli z trendów obliczonych przez systemy zliczające przepływ osób przez placówkę wynika, iż – przykładowo – najwięcej klientów zjawia się wewnątrz w godzinach 16-18, zarządzający poszczególnymi punktami mogą zdecydować się na zwiększenie liczby pracowników w tym czasie, na rzecz zmniejszenia obsady w innych porach. To pozwala na znacznie efektywniejszą obsługę klientów, a także sprawia, że w godzinach, kiedy pracy jest mniej – osoby zatrudnione nie marnują czasu bez sensu.

3. Określenie efektywności pracowników

W tym przypadku, mowa o liczeniu przepływu ludzi w określonym punkcie. Wielu pracowników w salonach zajmujących się sprzedażą rozmaitych usług, jak media czy ubezpieczenia, otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne powiązane z ilością zawartych umów. Jednak niektórzy pracodawcy, chcąc faktycznie ocenić efektywność swoich pracowników, decydują się na obliczanie, ile umów udało się podpisać w stosunku do ilości odwiedzających punkt. Dzięki temu, można z łatwością określić, jaką procentową efektywnością charakteryzuje się dany pracownik. Montaż specjalistycznego systemu do podliczania przepływu osób w drzwiach konkretnego punktu umożliwia również znacznie lepsze zarządzanie kadrą i zapewnianie zwiększonej obsady osobowej, gdy liczba klientów również rośnie. Dzięki temu poprawia się jakość obsługi, a także ilość sprzedanych przez pracowników produktów. Jak widać, systemy przeznaczone do liczenia przepływu osób niosą za sobą szereg korzyści.

Jeżeli szukasz dobrego systemu monitorującego przepływ osób to zapoznaj się z ofertą firmy Dasoft, pod adresem https://dasoft.com.pl/pl/produkty/system-analizy-ruchu-klientow.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry