Cele liczenia przepływu ludzi

Opublikowano: 23 listopada 2020. Kategoria: Wpisy Promowane.

Liczenie przepływu ludzi jest szczególnie powszechne w różnego rodzaju obiektach publicznych. Dokonuje się go z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi, takich jak kamery umieszczone przy wejściach do obiektu. Niektóre punkty montują takie sprzęty również w drzwiach wewnętrznych. Jaki cel mają takie działania?

Cele liczenia przepływu ludzi 1

1. Określenie trendów wśród odwiedzających

Większość systemów monitorujących przepływ osób przez obiekt nie ogranicza się tylko i wyłącznie do obliczenia, ilu odwiedzających pojawiło się danego dnia w budynku, ale również daje możliwość podsumowania, w których godzinach gości było najwięcej. Dzięki temu, kadra zarządzająca działaniem punktu może podjąć decyzje dotyczące godzin jego otwarcia – szczególnie, gdy dane statystyczne pokazują, że tuż po rozpoczęciu pracy obiektu (lub na krótko przed jej zakończeniem) – niewiele osób pojawia się wewnątrz. Dzięki temu, możliwe jest poczynienie pewnych oszczędności, na przykład na oświetleniu czy ogrzewaniu.

2. Wyliczenie niezbędnej ilości pracowników

Liczenie przepływu ludzi ma również duże znaczenie jeśli chodzi o obsadę w danych godzinach. Jeżeli z trendów obliczonych przez systemy zliczające przepływ osób przez placówkę wynika, iż – przykładowo – najwięcej klientów zjawia się wewnątrz w godzinach 16-18, zarządzający poszczególnymi punktami mogą zdecydować się na zwiększenie liczby pracowników w tym czasie, na rzecz zmniejszenia obsady w innych porach. To pozwala na znacznie efektywniejszą obsługę klientów, a także sprawia, że w godzinach, kiedy pracy jest mniej – osoby zatrudnione nie marnują czasu bez sensu.

3. Określenie efektywności pracowników

W tym przypadku, mowa o liczeniu przepływu ludzi w określonym punkcie. Wielu pracowników w salonach zajmujących się sprzedażą rozmaitych usług, jak media czy ubezpieczenia, otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne powiązane z ilością zawartych umów. Jednak niektórzy pracodawcy, chcąc faktycznie ocenić efektywność swoich pracowników, decydują się na obliczanie, ile umów udało się podpisać w stosunku do ilości odwiedzających punkt. Dzięki temu, można z łatwością określić, jaką procentową efektywnością charakteryzuje się dany pracownik. Montaż specjalistycznego systemu do podliczania przepływu osób w drzwiach konkretnego punktu umożliwia również znacznie lepsze zarządzanie kadrą i zapewnianie zwiększonej obsady osobowej, gdy liczba klientów również rośnie. Dzięki temu poprawia się jakość obsługi, a także ilość sprzedanych przez pracowników produktów. Jak widać, systemy przeznaczone do liczenia przepływu osób niosą za sobą szereg korzyści.

Jeżeli szukasz dobrego systemu monitorującego przepływ osób to zapoznaj się z ofertą firmy Dasoft, pod adresem https://dasoft.com.pl/pl/produkty/system-analizy-ruchu-klientow.

Wpisy PromowaneCele liczenia przepływu ludzi

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.