Ceneo.pl: Pierwsza komunia – zegarek czy iPad?

Maj jest miesiącem Pierwszych Komunii, tysiące ośmiolatków w tym miesiącu przyjmie ważny sakrament. Częścią rytuału jest obdarowywanie dzieci prezentami. Całe rodziny uczestniczące w uroczystościach stają przed dylematem: co kupić ośmiolatkowi? Według badań serwisu Ceneo.pl tradycyjne pamiątki nadal są bardzo popularne, ale dzieci już coraz chętniej z okazji Pierwszej Komunii dostałyby iPada czy nowego smartfona.

Serwis Ceneo zapytał swoich użytkowników o prezenty, które ich zdaniem są najbardziej odpowiednie z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Większość badanych wskazała na klasyczne rowery (43%), zegarki (27%) i łańcuszki (30%). Bardzo często prezentem jest także po prostu gotówka (30%). Z roku na rok jednak coraz popularniejsze są więc nowoczesne gadżety elektroniczne. Nikogo nie szokuje już laptop czy konsola na tę okazję mimo, iż taki prezent to wydatek rzędu minimum tysiąca złotych.

Ceneo.pl: Pierwsza komunia – zegarek czy iPad? 1

Od kilku lat niezmiennie wysoką popularnością cieszą się aparaty fotograficzne. Nowością się tzw. smartfony, które od mniej więcej dwóch lat podbijają serca także najmłodszych konsumentów.

Wyniki  badania porównywarki Ceneo.pl pokazują, że zarówno prezenty, jak pieniądze na nie wydawane to kwestia bardzo indywidualna. Najwięcej bo aż 47% ankietowanych zadeklarowało, że na podarunek wyda od 300 do 500 zł. 19% nie wyda więcej niż 200 zł. Są jednak i tacy, którzy na te okazję są skłonni kupić wartego kilka tysięcy złotych quada czy  motocykl.

Ceneo.pl: Pierwsza komunia – zegarek czy iPad? 2

Prezenty to tylko część wydatków z okazji Pierwszej Komunii. Rodzice ośmiolatków coraz częściej wydają większe sumy pieniędzy na stroje pierwszokomunijne oraz na organizację przyjęcia dla swojej pociechy. Przyjęcia niejednokrotnie przypominają swoją formą małe wesela. Takie typowo konsumpcyjne podejście do Pierwszej Komunii Świętej wzbudza wiele kontrowersji. Krytycy głośno mówią, że święto to coraz rzadziej ma charakter duchowo-religijny a i dla dzieci kojarzy się tylko i wyłącznie z prezentami.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry