Chcesz usprawnić prowadzenie swojego sklepu internetowego? Wybierz dobry system ecommerce!

Założenie i prowadzenie sklepu online może być bardzo dobrym wyborem biznesowym. Warto pomyśleć wtedy także o odpowiednim wsparciu.

Chcesz usprawnić prowadzenie swojego sklepu internetowego? Wybierz dobry system ecommerce! 1

Sklepy internetowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Kupujemy w nich coraz częściej, w związku z tym branża ecommerce, czyli handlu internetowego stale rozwija się tak dynamicznie.

Aby działalność handlowa w sieci była jeszcze łatwiejsza, powstają również specjalne systemy informatyczne, które usprawniają realizację obowiązków – system ecommerce może być wtedy bardzo dużym udogodnieniem dla każdego, kto posiada sklep internetowy.

Czym dokładnie są systemy ecommerce? Jakie funkcje oferują? Kiedy warto pomyśleć o wdrożeniu takiego oprogramowania? Sprawdź teraz, gdy także zamieszasz założyć własny sklep internetowy lub już teraz prowadzisz handel w sieci!

System ecommerce – system informatyczny dla sklepów online

Z systemów komputerowych korzysta się obecnie w wielu obszarach biznesowych. Dostępne są uniwersalne systemy do zarządzania firmami jak ERP, lecz także oprogramowanie do prowadzenia księgowości, obsługi transportu i spedycji czy też do obsługi klienta.

Do dyspozycji jest też oprogramowanie przeznaczone do obsługi sklepów internetowych, czyli tak zwane systemy ecommerce. Posiadają one postać platform do obsługi transakcji handlowych w sieci, które zintegrowane są ze sklepami internetowymi.

Tego typu oprogramowanie może kompleksowo wspierać prowadzenie działalności handlowej online zarówno w obszarze B2C, czyli transakcji z konsumentami, jak również B2B, czyli handlu hurtowego z kontrahentami.

Zatem, jakie wsparcie może zaproponować oprogramowanie ecommerce dla handlu online?

Jakie funkcje oferują systemy ecommerce?

Za pomocą systemów ecommerce przedsiębiorca prowadzący własny sklep internetowy może uzyskać dostęp do pełnej palety różnych funkcjonalności.

Dzięki nim sklep internetowy może czytelnie, przejrzyście prezentować swoją ofertę, a także pozwalać na łatwe znalezienie potrzebnego asortymentu. Także wspiera on realizację transakcji, a także ułatwia przedsiębiorcy na jej właściwą dokumentację zgodnie z przepisami prawa.

Wśród przykładowych funkcji systemów ecommerce znajdują się:

  • prezentacja oferty handlowej – podział oferty na kategorie i podkategorie, tworzenie list produktów, porównywarka produktów, prezentacja szczegółów i załączników produktów, produkty powiązane, tworzenie zaawansowanych promocji, integracja ze stronami opinii konsumenckich i inne
  • wyszukiwarka produktów – łatwa w obsłudze i inteligentna wyszukiwarka pomagająca w znalezieniu produktów po nazwie czy cechach szczególnych
  • proces zakupu – obsługa transakcji, także w systemie typu Quick Checkout
  • strefa klienta – tworzenie kont klienta, historii zakupów, ulubionego asortymentu, obsługa programów lojalnościowych i inne
  • integracje – integracja z modułami transportu i płatności, integracja z systemami ERP do zarządzania firmy oraz innymi systemami informatycznymi

Jednym z takich systemów jest OmniCommerce, który dostarczany jest przez firmę IT Center z siedzibą w mieście Warszawa.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie systemu ecommerce?

Systemy ecommerce kompleksowo wspomagają sklep internetowy. Pomagają one właścicielowi takiego biznesu w realizacji obowiązków związanych z obsługą sklepu, klienta, a także transakcji, a przy tym oszczędzają czas oraz pieniądze, co przekłada się na większe zyski, jakie można osiągnąć przez prowadzenie handlu w sieci.

Co ważne, nie trzeba od razu decydować się na zakup i wdrożenie systemu ecommerce. Wiele z nich, w tym wspomniany OmniCommerce, pozwala na skorzystanie z bezpłatnego demo, które prezentuje wszystkie dostępne funkcjonalności.

Podsumowując, odpowiedni system ecommerce umożliwia jeszcze sprawniejsze prowadzenie handlu online, także z wykorzystaniem odpowiednich integracji z zewnętrznymi modułami oraz systemami informatycznymi dla biznesu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry