Chcesz wziąć samochód w leasing? Skorzystaj z kalkulatora leasingu, by sprawdzić koszty

Leasing samochodowy ma coraz więcej zwolenników, ponieważ pozwala na użytkowanie fabrycznie nowego pojazdu na atrakcyjnych warunkach finansowych. Zastanawiasz się, ile za to wszystko zapłacisz? Kalkulator leasingu to narzędzie, dzięki któremu oszacujesz koszt. Sprawdź, jak to działa.

Chcesz wziąć samochód w leasing? Skorzystaj z kalkulatora leasingu, by sprawdzić koszty 1

Leasing samochodowy niesie wiele korzyści nie tylko z punktu widzenia przedsiębiorców, ale również klientów indywidualnych. Jego przewagą są między innymi elastyczne warunki finansowania, dzięki czemu oferta może jeszcze lepiej wpisać się w oczekiwania leasingobiorcy.

Kalkulator leasingu – wstępna wycena kosztów

Wybór oferty leasingowej nie może być dokonywany „w ciemno” – bez wcześniejszej kalkulacji. Trzeba bowiem wiedzieć, czy miesięczna rata będzie dopasowana do domowego budżetu i czy będzie w ogóle możliwa do spłaty.

Z pomocą przychodzi kalkulator leasingu – narzędzie internetowe, które pomaga oszacować koszty. Zwykle działają one tak, że trzeba wpisać kwotę finansowania, określić opłatę wstępną i wykup, aby otrzymać wysokość miesięcznej raty.

Krok dalej wychodzi kalkulator przedstawiający kalkulację Leasingu SMARTPLAN na nowe pojazdy w ofercie Toyota Leasing. W tym przypadku leasingobiorca określa, ile chce wydawać miesięcznie na samochód, a narzędzie podpowiada dostępność konkretnych pojazdów.

Przykład. Miesięcznie chcesz wydawać ok. 1500 zł netto. Wpłatę własną ustalasz na poziomie 10%, a okres finansowania wynosi 3 lata. Na podstawie tych parametrów, możesz pozwolić sobie na leasing m.in. takich samochodów jak: Toyota AYGO (od 425 zł netto miesięcznie), Nowy Yaris (od 651 zł netto na miesiąc). Przykładowe raty na dzień 28-07-2020.

Taki kalkulator leasingowy jest ciekawym narzędziem, ponieważ pozwala uzyskać informacje na temat finansowania konkretnych modeli pojazdów.

Pamiętaj jednak, że narzędzie internetowe daje wyłącznie informacje poglądowe. Nie są one w żaden sposób wiążące, ale stanowią cenne źródło wiedzy. O szczegółach zawsze poinformuje Cię przedstawiciel firmy leasingowej.

Jak wybrać korzystny leasing samochodowy?

Kalkulator leasingowy pozwala oszacować ratę, ale miesięczny koszt nie jest jednym parametrem wartym uwagi. Trzeba uwzględnić także wiele innych kryteriów determinujących przewagę konkretnej oferty leasingowej nad pozostałymi.

Wybierając leasing samochodowy, weź pod uwagę m.in. takie aspekty jak:

  • wymagana opłata wstępna, np. od 10% wartości pojazdu
  • okres finansowania
  • możliwość wymiany pojazdu na nowy bez konieczności angażowania własnej gotówki
  • możliwość dopełnienia formalności bezpośrednio u dealera.

Wybór oferty leasingowej nie może być przypadkowy. Warto porównać kilka propozycji, aby uzyskać finansowanie na najkorzystniejszych warunkach finansowych – takich z przystępną ratą miesięczną.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry