Chrome OS – zapowiedź nowego systemu od Google’a

Opublikowano: 8 lipca 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , ,

Wczoraj na oficjalnym blogu Google’a ogłoszono zamiar wprowadzenia w drugie połowie 2010 roku nowego systemu operacyjnego pod nazwą Google Chrome OS. System ma być konkurencyjną alternatywą dla produktów Microsoftu – pisze Rzeczpospolita.

logo_60whtGoogle Chrome OS ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników komputerów, którzy korzystają przede wszystkim z internetu. Według przedstawicieli Google’a internauta w dzisiejszych czasach chce szybkiego dostępu do poczty e-mail czy treści w przeglądarce internetowej. Nie chce czekać na włączenie komputera, nie chce niekończących się aktualizacji oprogramowania. Przekaz jest jasny – twórcy nowego systemu operacyjnego mają zamiar odebrać część rynku firmie Microsoft, eliminując w swoim produkcie wszystkie niedociągnięcia znane z Windowsa.

Jak twierdzi w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej Tomasz Słoniewski z IDC Polska jest coś, co przemawia na rzecz Windowsa: ogromna ilość oprogramowania, w tym także gry komputerowe.

http://www.rp.pl/artykul/2,331109.html

Sylwester KozakChrome OS – zapowiedź nowego systemu od Google’a

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.