City Break – najpopularniejsza forma podrózowania

City Break – czyli krótkie wypady za granicę, stały się w ostatnich latach bardzo popularną formą podróżowania. Coraz więcej ludzi decyduje się na takie wyjazdy. Ze względu na to, że najczęściej są to 2-4 dniowe wycieczki (zahaczające o weekend czy inne wolne od pracy dni), nie tracimy więc przy tym dużo dni urlopowych.

Co właściwie oznaczają słowa „city break”? Najbliższe tłumaczenie na język polski to po prostu „krótki wypad” czy „wypad za miasto”, ciężko jest jednak dosłownie to przetłumaczyć. Żeby lepiej podkreślić znaczenie tego pojęcia, należałoby powiedzieć – weekendowy wypad za granicę do atrakcyjnego turystycznie miasta. Taka forma podróżowania stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Niezależnie od tego, czy wybieramy podróż autokarem, samochodem czy samolotem.

Dlaczego City Break jest tak popularnym zjawiskiem?

City Break - najpopularniejsza forma podrózowania 1Aktualnie Polacy coraz częściej decydują się na urlopy za granicą, jednak są one krótsze niż jeszcze kilka lat temu. Według statystyk są to dwa dłuższe urlopy w ciągu roku oraz trzeci wygospodarowany pośród dni wolnych. Ma na to wpływ nie tylko brak czasu, ale również ograniczone środki finansowe. Przy wyborze formy wypoczynku, jaką jest city break, duże więc znaczenie mają niskie ceny biletów lotniczych oraz rozwój takich serwisów internetowych gdzie te bilety można znaleźć (na przykład www.sky4fly.net ). Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy, ponieważ przy odrobinie szczęścia znajdziemy bilety w bardzo okazyjnych cenach. Jedynym minusem tanich lotów jest konieczność spakowania się do bagażu podręcznego, którego waga nie może przekraczać 10 kilogramów. Jednak wyjeżdżając tylko na 2-4 dni, nie jest to niemożliwe i spokojnie uda nam się zapakować to, co niezbędne. City Break jest to też doskonała alternatywa dla klasycznych dłuższych urlopów, ponieważ zamiast jechać na przykład na tydzień w jedno miejsce, można ten czas zagospodarować tak, żeby w ciągu kilku weekendów odwiedzić różne europejskie miasta.

City Break to wspaniała okazja na tak zwany „reset” po kilku miesiącach pracy, bo małym kosztem można spędzić czas naprawdę atrakcyjnie. Na parę dni oderwać się od rutyny i wyrwać z codzienności po to, żeby spędzić ten czas w zupełnie innym miejscu. A dzięki temu, że ta forma urlopu coraz częściej pojawia się w ofertach biur podróży, nawet ci, którzy nie lubią planować wypadów samodzielnie, mają okazję zorganizować ciekawą wycieczkę.

Jakie miasta Polacy wybierają najczęściej? 

Wiemy już, że City Break to idealne rozwiązanie na aktywne zwiedzanie najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast w Europie. W porównaniu do innych krajów zachodnich, nie jesteśmy zamożnym społeczeństwem, więc w przypadku Polaków podróżowanie wiąże się też z rozważnym gospodarowaniem pieniędzmi. Polacy wybierają podobne kierunki jak turyści z innych krajów, czyli między innymi Barcelona, Paryż, Mediolan czy Londyn. Do tych miast najczęściej możemy znaleźć tańsze połączenia, a zachowując umiar w kwestii wydatków i umiejętnie wyszukując niedrogie noclegi – możemy zorganizować niezapomniane wakacje, które nie nadszarpną poważnie domowego budżetu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top