Co trzeba mieć na uwadze projektując biuro?

Co powinno posiadać dobrze prosperujące przedsiębiorstwo? Oczywiście biuro! Nie powinna to być jednak zwykła tendencyjna przestrzeń biurowa, gdyż to właśnie w niej przez większość dnia pracy będzie przebywać kadra pracownicza. Dlatego powinna spełniać zarówno warunku prawne, praktyczne, ale i te związane bezpośrednio z wygodą. Jakie są najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę, projektując biuro?

Co trzeba mieć na uwadze projektując biuro? 1

Umiejscowienie biura

Pierwszą i niejako najważniejszą rzeczą jest umiejscowienie biura. Lokalizacja, w której będzie się znajdować, powinno być optymalne dojazdowo dla ludzi korzystających z własnych samochodów, oraz komunikacji miejskiej. Warto też sprawdzić, czy dane miejsce posiada dostatecznie dużą ilość miejsc parkingowych dla pracowników. Nie inaczej jest z odległością dzielącą biuro od ulicy – wszystko ze względu na możliwość zbytniego odczuwania nadmiernego hałasu, co bezpośrednio przekłada się na skuteczność (ze względu na skupienie) wykonywania obowiązków przez zespół. W jakimkolwiek przypadku nie powinien on przekraczać około 60 decybeli. Z kolei dobrze by było, aby budynek, w którym leży biuro znajdował się w słonecznej i przyjemnej okolicy.

Wybór studia projektowego

Po dokonaniu selekcji właściwej lokalizacji czas na wdrożenie działań właściwych, czyli zdecydowania się na konkretne studio projektowe. Oczywiście, jeśli wyrazimy taka wolę, zawsze możemy poradzić sobie z aranżacją wnętrza bez pomocy z zewnątrz – pod warunkiem, że mamy wiedzę na temat kwestii prawnych i zagospodarowania przestrzennego. Jeśli nie, to lepiej takie sprawy pozostawić profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem w swoim fachu. Ewentualną opcją jest zwrócenie się do inżyniera lub rzetelnej ekipy budowlanej, natomiast trzeba mieć na uwadze to, że ten wariant nie pozwoli nam na pełną kontrolę nad kształtem projektu. Jeśli szukasz projektantów wnętrz z doświadczeniem w aranżacji przestrzeni biurowej odwiedź https://studioloko.pl/projektowanie-biur/.

Charakter projektu

Co trzeba mieć na uwadze projektując biuro? 2

Niezbędne jest, aby takie miejsce, jak biuro spełniało z góry ustalone wymagania związane z jego organizacją. Jest to spowodowane różnicami w wyglądzie, chociażby przestrzeni rachunkowe a takiej pozwalającej na pracę grupową zespołu. W tym celu przyda się sprzęt jak starannie dobrane biurka, komfortowe siedziska, czy komputery. Jest to również związane z dedykowanymi regulacjami prawnymi. Sama strefa nie powinna kojarzyć się z korporacyjną nudą i chłodem, a przyjazną atmosferą, aby wprawiać pracowników w odpowiedni, zmotywowany do pracy nastrój.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry