Czerwone Flagi, Na Które Trzeba Zwracać Uwagę Podczas Zakupu Samochodu Używanego

Nikt nie chce być oszukany w trakcie nabywania samochodu używanego, lecz niestety w tej branży możemy spotkać wielu natrętnych i nieuczciwych sprzedawców, mających bezpodstawne roszczenia.

Jednakże zakup samochodu używanego wcale nie musi wiązać się z wywieraniem na Tobie presji ze strony sprzedawcy. Jeżeli wcześniej odpowiednio się przygotujesz i przeprowadzisz dokładne rozpoznanie, Wówczas Twoje szanse na porażkę znacznie się zmniejszą. Pragniesz znaleźć najlepsze dla siebie auto i wyeliminować te, które kompletnie nie spełniają Twoich oczekiwań. Są to wspomniane wyżej czerwone flagi, których musisz unikać w trakcie zakupu samochodu używanego.

Żadnych Zdjęć

Czerwone Flagi, Na Które Trzeba Zwracać Uwagę Podczas Zakupu Samochodu Używanego 1Dzięki obecnej technologii mamy możliwość zakupienia samochodu online, niezależnie od tego, czy robisz to na Craigslist, stronie salonu z samochodami używanymi, czy poprzez aplikację na smartfony, jak na przykład aplikacja TrueCar. Poszukiwanie używanego samochodu może kojarzyć się z randką online, lecz gdy nie możesz obejrzeć żadnych zdjęć, powinieneś zachować ostrożność, brak jakichkolwiek zdjęć, to moment, w którym powinien włączyć się alarm! Uczciwy sprzedawca, z pewnością chce pokazać samochód, który ma do zaoferowania. Jeśli nie ma możliwości przedstawienia zdjęć, zrezygnuj natychmiast.

Brak Rejestru Serwisowego

Nie ma potrzeby, abyś był świadomy czasu i miejsca każdej pojedynczej wymiany oleju, jednak samochód używany powinien posiadać rzetelną listę zapisów serwisowych. Dzięki takim rejestrom serwisowym możesz poznać dokładny stan samochodu. Gdy przeprowadzono wiele prac na przód, może zrodzić się podejrzenie, że samochód ma za sobą historię wypadkową. A co jeśli nie można “znaleźć” zapisów serwisowych? Spodziewaj się rozpadu samochodu na drobne części, zaraz po tym , gdy do niego wsiądziesz.

Sprzedawca Nie Poda Numeru VIN

Jedną wspólną cechą wszystkich samochodów jest Numer Identyfikacyjny Pojazdu (VIN). System VIN jest uniwersalny – każdy kraj zajmujący się produkcją samochodów posiada określony numer pozwalający na identyfikację pojazdu. Głównym celem VIN jest uniemożliwienie dokonania oszustwa w trakcie sprzedaży samochodów. Gdy sprzedawca nie ujawnia numeru VIN, oznacza to, że z pewnością ma coś do ukrycia.

Za pośrednictwem raport z dekoderu VIN carVertical możesz zapoznać się ze szczegółową historią samochodu, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty. Policyjne raporty o wypadkach, zapisy służbowe, czy nawet lista krajów, w których samochód przebywał, wszystko to jest dostępne dla potencjalnych nabywców. Sprawdzanie numeru VIN to najlepszy sposób na uniknięcie niesprawnego, (czy kradzionego samochodu) przed postawieniem na Twój podjazd.

Podejrzanie Niska Cena

Podejrzanym faktem jest nierealnie niska cena. Gdy zdecydujesz się na zakup konkretnej marki i modelu, musisz zapoznać się z “Kelley Blue Book”, w celu poznania kosztu zakupu konkretnego samochodu. Powiedzmy, że jesteś zainteresowany Mazdą 3 i znalazłeś auto z 2010 roku, które ma mniej niż 100 000 mil, a jego koszt to 2000 USD.W przypadku Mazdy 3 na Kelley Blue Book, średnia cena auta z 2010 roku na 100 000 mil kształtuje się w granicach 4200 $. Powinien to być dla Ciebie alarm, czyli Czerwona Flaga oznaczająca ostrzeżenie! Sprzedawca będzie próbował przekonać Cię, że jest to wspaniała oferta, lecz Ty powinieneś zachować sceptycyzm.

Sprzedawca Naciska Na Podjęcie Natychmiastowej Decyzji

Zakup samochodu zawsze wiąże się z potężną decyzją finansową, a podejmowanie poważnych decyzji wymaga dobrego snu, by móc je rozsądnie rozważyć. Mamy tu na myśli dobry sen! Wówczas podejmujemy rozsądniejsze decyzje, gdy jesteśmy w stanie je dobrze rozważyć, a brak snu może doprowadzić do poważnych błędów finansowych. Gdy spotkasz sprzedawcę nachalnie namawiającego na podjęcie natychmiastowej decyzji, masz podstawy by sądzić, że stan samochodu pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli spotka Cię któraś z wyżej wymienionych sytuacji, nie czuj obaw przed wycofaniem się z zakupu. Nie zwracaj uwagi na taktyki sprzedawcy – ten samochód pozostanie dostępny jeszcze przez długi czas. Cierpliwość zawsze się opłaca, a Ty możesz przecież jeszcze trochę poczekać, by nabyć samochód swoich marzeń.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry