Czy Cosmos (ATOM) to kryptowaluta, która ma potencjał na wzrosty?

Początek 2022 roku okazał się bardzo udany dla kryptowaluty Cosmos (ATOM). Kurs wzrósł o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku dni. Tymczasem okres kwiecień – maj 2022 roku to już mniej przyjemne miesiące dla posiadaczy kryptowalut, gdyż rynek jest w wyraźnym odwrocie. Trend spadkowy nie ominął także projektu Cosmos (ATOM). Jest to jednocześnie czas, w którym wielu inwestorów zastanawia się, czy spadek ceny oznacza dobry moment na zakupy. Dlatego też w niniejszym artykule krótko przedstawiamy kilka podstawowych informacji na temat tego projektu.

Czy Cosmos (ATOM) to kryptowaluta, która ma potencjał na wzrosty? 1

Na czym polega projekt Cosmos?

Cosmosto projekt, który zaczął działać w kwietniu 2017 roku. Za projektem kryje się rozwiązanie, które umożliwia całkowicie zdecentralizowaną łączność i wymianę informacji pomiędzy różnymi łańcuchami bloków. Podstawę platformy stanowi technologia blockchain oraz specjalny protokół Inter Blockchain Communication. Projekt upraszcza komunikację, dzięki czemu nie musi w niej brać udziału pośrednik w postaci giełdy. Sieć Cosmos składa się z wielu niezależnych od siebie bloków, które nazywane są strefami. Cosmos (ATOM) działa na autorskim protokole konsensusu typu Proof of Stake.

Kryptowaluta powiązana z projektem Cosmos to ATOM. Kryptowaluta ATOM jest aktywem, które nie ma ustalonej podaży maksymalnej, przez co narażona jest na inflację. Początki kryptowaluty sięgają 2017 roku – to właśnie wtedy rozpoczęto zbiórkę ICO, podczas której udało się zebrać 17,3 miliona dolarów (w BTC oraz ETH). Ciekawostką jest to, że aktualnie w sieci znajduje się ponad 236 mln jednostek ATOM-u, z czego ponad 190 mln jest w obiegu rynkowym.

Kursy, notowania i prognozy

Projekt Cosmos to jeden z nielicznych projektów, który rok 2022 rozpoczął optymistycznie. Od 29 grudnia do 17 stycznia 2022 roku kryptowaluta Cosmos zanotowała wzrost z 25 USD do 44 USD. To spory skok, biorąc pod uwagę fakt, że końcówka 2021 roku nie była optymistyczna dla większości kryptowalut. Jednak rynek kryptowalut jest jak rollercoaster i od kwietnia 2022 roku ATOM notuje duży spadek. Dokładniej mówiąc, od czasu ATH z 17 stycznia 2022 roku wycena spadła aż o 79% (stan na 12 maja 2022 roku). Duże spadki dla jednych są zmartwieniem, a inni w trendzie spadkowym widzą szansę na zakup aktywa po zaniżonej cenie.

Czy 2022 rok to dobry czas na inwestycję w Cosmos (ATOM)?To pytanie zadaje sobie wielu spekulantów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo trzeba pamiętać, że spekulacyjna inwestycja w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Są jednak przesłanki, aby prognozować, że kurs Cosmos (ATOM) może w przyszłości utrzymywać się na rozsądnych poziomach. Jednym z takich sygnałów jest fakt, że stale wzrasta użyteczność ekosystemu Cosmos, dzięki dołączaniu do projektu nowych sieci. Na tą chwilę w ramach projektu Cosmos (ATOM) działa 28 połączonych ze sobą łańcuchów, których łączna wartość wynosi kilkadziesiąt miliardów dolarów. Warto jednak pamiętać, że wpływ na kurs ATOM ma nie tylko użyteczność systemu, ale również to, jak cały rynek kryptowalut będzie się zachowywał w kolejnych latach. Jak widać, z chwilą, w której rynek wszedł w trend spadkowy, również waluta ATOM zaliczyła duże spadki – przykład pierwszej połowy 2022 roku dowodzi, że kondycja rynku ma niebagatelne znaczenie. Tak czy inaczej, obserwując rozwój projektu Cosmos można zakładać, że w najbliższych latach ATOM będzie bardzo interesującą kryptowalutą.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry