Czy twojej firmie potrzebne są narzędzia w chmurze?

Coraz więcej firm decyduje się na przenoszenie poszczególnych elementów swojej działalności do chmury. To korzystne przedsięwzięcie, przede wszystkim z uwagi na możliwość ograniczenia miejsca na dysku i zminimalizowania ryzyka błędów.

Czy twojej firmie potrzebne są narzędzia w chmurze? 1

Przechowywanie danych w chmurze

Aby zminimalizować problemy związane z danymi klientów czy projektów, które znajdują się w różnych miejscach, warto korzystać z dobrodziejstw chmury takich jak microsoft azure. Zewnętrzne serwery do przechowywania danych to świetny sposób na opanowanie chaosu, który może się wkraść np. pod koniec roku rozliczeniowego lub w przypadku nagłego powiększenia liczby zleceń.

Zaletami chmur jest możliwość integracji z różnymi systemami oraz aplikacjami. Tu duże pole do manewru daje m.in. Microsoft (w tym microsoft azure) i pakiet Office. Chmury znajdują zastosowanie także w przekazywaniu i archiwizowaniu tak istotnych dokumentów jak dokumenty księgowe. Dzięki zarządzaniu księgowością w chmurze możemy w dowolnym momencie przekazywać całe foldery, statystyki, dokumenty i dane podatkowe do grona zdefiniowanych użytkowników. Dodatkowo mamy dostęp do swojej księgowości w każdym miejscu na świecie, 24 godziny na dobę. To bardzo przydatne w bieżącej kontroli swojej księgowości.

Microsoft azure – sprawne rozwiązanie dla biznesu

Jednym z ciekawych i powszechnie dostępnych narzędzi chmurowych jest oferowana przez Mirosoft platforma microsoft azure, czyli otwarta platforma chmurowa, której infrastruktura pozwala nie tylko na tworzenie, ale również wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami w ramach sieci centrów danych Microsoft. To, co dla przedsiębiorcy najważniejsze to fakt, że Microsoft Azure oferuje szeroki wachlarz usług – nie wszystkie trzeba wdrażać i korzystać z nich już na początku wykorzystywania chmury. Dla przedsiębiorcy, istotne zapewne będzie też to, że nie musi inwestować we własne serwery by zarządzać poszczególnymi, bardzo pożytecznymi w codziennej praktyce firm aplikacjami.

Zalety Microsoft Azure

Zarządzenie w chmurze jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas. Zbierając większość danych w jednym miejscu mamy nie tylko lepszy do nich dostęp, ale w łatwy sposób możemy nimi administrować.

Pozostałe zalety Microsoft Azure:

  • brak konieczności inwestowania we własne serwery mimo możliwości tworzenia i zarządzania aplikacjami
  • pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych, dzięki zastosowanym technologiom
  • możliwość bieżącego doszkalania siebie i swoich pracowników

Rozwiązania chmurowe dotąd dostępne tylko dla największych graczy, dziś wkraczają przebojem na rynek małych przedsiębiorców. Są dostępne dla każdej kieszeni i łatwe w użytkowaniu. Pozwalają nie tylko poprawić komfort korzystania z danych czy aplikacji, ale w sposób skuteczny ochronić wszystkie te materiały, które w firmie są najważniejsze. Aż szkoda z takich opcji nie skorzystać.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry