Czy warto inwestować w gazetki promocyjne?

Dobrze przygotowana i rozdystrybuowana gazetka promocyjna to świetna forma komunikacji z klientem i nieoceniony zabieg wizerunkowy. Profesjonalne gazetki z produktami, wzbogacone poradami czy przepisami przyciągną do sieci handlowej nowych, spragnionych promocji klientów. Skuteczna inwestycja powinna być przeprowadzona na szeroką skalę oraz brać pod uwagę zarówno formę papierową, jak i internetową.

Jakie sieci korzystają z gazetek promocyjnych?

Czy warto inwestować w gazetki promocyjne? 1Niegdyś gazetki promocyjne drukowane były jedynie przez sieci handlowe, których asortyment w głównej mierze opiera się na artykułach spożywczych. Dziś moc korzyści płynących z tej formy wtajemniczania klienta w promocje i rabaty, przekonała takie sklepy jak drogerie, apteki, markety budowlane, meblowe, zoologiczne czy jubilerskie, że jest to inwestycja, która zwróci się w krótkim czasie.

Zarówno nowe, jak i istniejące sieci wzorują się na markach wiodących prym w branży, które tajniki przyciągania klienta opanowany do perfekcji. Co oferują klientom sklepy? Poza standardowymi promocjami na poszczególne produkty modelem sprzedażowym 1 +1 gratis możemy spotkać się z programami lojalnościowymi, w których klient otrzymuje zniżki lub darmowe produkty. Jest to niezwykle skuteczna forma, którą cenią zarówno sklepy, jak i konsumenci.

Korzyści dla marki płynące z gazetek promocyjnych

Korzyści, na jakie może liczyć sklep po wprowadzeniu gazetek promocyjnych jest niezwykle wiele. Pierwszą z nich z pewnością jest zwiększony ruch w sieci, generowany przez dobrze skonstruowaną promocję. Klienci, którzy przyjadą w celu zakupu konkretnej rzeczy, w większości przypadków przy okazji dokonają standardowych zakupów, a to oczywiście przekłada się na obrót sieci.

Oprócz kwestii sprzedażowych i lojalnościowych ważne są również aspekty wizerunkowe. Gazetka promocyjna to sposób na utrwalenie logo i prestiżu marki w podświadomości klienta. Ma to znaczenie długofalowe i jest zabiegiem wizerunkowym, który z perspektywy czasu doceni każda marka.

Sposób na przyciągnięcie większej ilości klientów

Promocja firmy poprzez papierowe gazetki jest oczywiście bardzo skuteczna, jednakże nowoczesne i myślące perspektywicznie przedsiębiorstwa publikują gazetki promocyjne także w formie internetowej np. na takich stronach jak https://gazetkapromocyjna.com.pl/. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia wciąż rosnącego przekazu internetowego i mobilnego.

Specjaliści z zakresu marketingu są w tej kwestii zgodni i przekonani, że chcąc iść z duchem czasu oraz zgodnie z upodobaniami i mentalnością klientów, nieunikniona jest inwestycja w gazetki promocyjne publikowane w internecie, które dają klientom wygodę, łatwość zapoznania się z promocjami i szansę na zaoszczędzenie sporej kwoty na codzienne zakupy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top