Czy wynajęcia biura wirtualnego jest legalne?

Od kilku lat w naszym kraju prężnie rozwijają się wirtualne biura. Tego typu rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze, szczególnie na początku prowadzenia swojej działalności. Niemniej, wirtualne biura budzą wiele wątpliwości odnośnie legalności, które za chwilę postaramy się rozwiać.

Czy wynajęcie biura wirtualnego jest legalneCzym dokładnie jest wirtualne biuro?

Wirtualnym biurem nazywamy adres, pod którym jest rejestrowana działalność gospodarcza. W rzeczywistości wygląda to w ten sposób, że firma, która świadczy tego typu usługi wynajmuje powierzchnie biurowe, a następne podnajmuje je oraz zezwala na rejestrowanie firm pod danym adresem.

Taka usługa jest odpłatna, a końcowa wysokość wszystkich kosztów jest zależna od tego, na jakie konkretnie usługi się zdecydujesz podczas zawierania umowy. Często firmy oferują nie tylko użyczenie swojego adresu na potrzeby prowadzenia działalności, ale również usługi odbierania i skanowania korespondencji, sekretarkę, czy wynajem stanowisk biurowych w wybranych godzinach.

Czy korzystanie z wirtualnego biura jest legalne?

Jeszcze kilka lat temu kwestia wirtualnych biur nie była do końca jasna i do tej pory wielu przedsiębiorców nie jest do końca przekonanych, czy to na pewno jest legalne. Jednakże nie ma się, czym martwić, gdyż wirtualne biura to usługi jak najbardziej legalne, o ile tylko firma, która świadczy takie usługi ma zgodę właściciela lokalu na wynajem osobom trzecim. Trzeba to koniecznie sprawdzić jeszcze przed podpisaniem umowy. Dodatkowo należy również brać pod uwagę fakt, że jeśli zarejestrujemy firmę w biurze wirtualnym, to właściwym Urzędem Skarbowym będzie ten, pod który podlega siedziba firmy, a nie adres zamieszkania właściciela. Ma to znaczenie przy rozliczaniu, więc warto o tym pamiętać.

Czy biuro wirtualne się opłaca?

Jak wspominaliśmy na początku, wirtualne biuro zdaje się być świetnym rozwiązaniem dla firm, które dopiero startują ze swoją działalnością. Jeśli nie potrzebują one fizycznej siedziby, gdyż usługi są świadczone online lub u klienta, to jest to szansa na prestiżowy adres, którym można posługiwać się na wizytówkach, ulotkach oraz innych materiałach reklamowych. Natomiast koszty są zdecydowanie niższe, aniżeli w przypadku wynajmowania realnych powierzchni biurowych, gdzie kwoty dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Więcej można dowiedzieć się na stronie Full Service Office w zakładce wirtualne biuro Wrocław.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top