Czym cechują się najlepsze konta osobiste? Sprawdzamy

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez posiadania własnego rachunku rozliczeniowego. Brak posiadania własnego konta zamyka wiele ścieżek i ogranicza możliwości. Z tego powodu niemal każdemu można polecić skorzystanie z takiego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że wybór pierwszego z brzegu konta będzie odpowiednią decyzją. Wśród dziesiątek ofert znaleźć można szczególnie atrakcyjne propozycje, ale należy wiedzieć czym się kierować i na co zwracać uwagę. Sprawdźmy, czym cechują się najlepsze konta osobiste.

Czym cechują się najlepsze konta osobiste? Sprawdzamy 1

Dlaczego warto założyć konto osobiste?

Konta osobiste dają ich użytkownikom niezliczone korzyści. Poza podstawowymi funkcjami, takimi jak wgląd w informacje o swoim rachunku i przesyłanie środków, zainteresowani mogą liczyć także na wiele innych udogodnień. Sprawdźmy, jakie inne możliwości stoją przed klientami!

Konta osobiste – główne funkcje:

 • zarządzanie finansami – z pomocą konta osobistego możesz szybko i wygodnie przejrzeć historię swoich poprzednich transakcji, szczegóły każdego rozliczenia a także stan salda.
 • bankowość elektroniczna – zarówno za pomocą przeglądarki internetowej, jak i dedykowanej aplikacji mobilnej, możesz uzyskać dostęp do swojego rachunku.
 • przesył środków – przelewy zwykłe i natychmiastowe a także nowoczesne płatności internetowe pozwolą Ci rozliczać się tak, jak tylko zechcesz.
 • karta płatnicza – do konta możesz wyrobić powiązaną z nim kartę, dzięki której będziesz mógł korzystać z wygodnych płatności zbliżeniowych, a także rozliczać się w sklepach internetowych. 

Jakie konta osobiste są dostępne?

Obecnie w ofercie instytucji bankowych znaleźć można nie tylko standardowe konta osobiste, ale również rozwiązania przeznaczone dla konkretnych grup użytkowników. Przed założeniem konta, warto przeanalizować swoje potrzeby, aby jak najlepiej dopasować ofertę. W ten sposób o wiele łatwiej podjąć satysfakcjonującą decyzję!

Najpopularniejsze rodzaje kont osobistych:

 • standardowe konto – najpopularniejszy rodzaj rachunku płatniczego, który cechuje się wszechstronnością i dostępem do wszystkich podstawowych funkcji. Jeżeli Twoje potrzeby nie są sprecyzowane, i po prostu potrzebujesz konta do podstawowych rozliczeń, to będzie to najlepszy wybór.
 • konto walutowe – takie konta osobiste cechują się niskimi prowizjami za przewalutowania i płatności zagraniczne. Jeżeli transakcje, których dokonujesz, często opiewają na inną walutę niż PLN, to warto rozważyć taką propozycję.
 • konto oszczędnościowe – rozwiązanie przeznaczone dla osób, którym najbardziej zależy na przechowywaniu swoich środków. Korzystne oprocentowania i lokaty sprawiają, że po pewnym czasie otrzymasz jeszcze większą sumę.

Ile kosztują konta osobiste?

Czy da się założyć konto osobiste za darmo? Okazuje się że tak, ponieważ w większości przypadków za utworzenie i prowadzenie konta nie jest naliczana żadna prowizja. Dodatkowe koszty mogą dotyczyć jednak poszczególnych funkcji danego rachunku, toteż warto dokładnie zapoznać się z obowiązującym cennikiem i regulaminem. Przykładowo, może okazać się, że wszystkie podstawowe opcje są darmowe, ale wyrobienie karty płatniczej będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia pewnej opłaty.

Konta osobiste dzielą się na:

 • warunkowo darmowe – poszczególne koszty obowiązują jedynie gdy klient nie spełni kryteriów w danym okresie rozliczeniowym. Wymagania mogą dotyczyć sumy wpływów na konto lub ilości wykonanych transakcji.
 • całkowicie darmowe – rachunek bezwarunkowo zwolniony z opłat. Tak atrakcyjne warunki prowadzenia konta oferowane są zazwyczaj przez ograniczoną ilość czasu, zazwyczaj pierwsze 1-2 lata i dotyczą akcji promocyjnych. 

Gdzie znajdę najlepsze konta osobiste?

Oferta kont osobistych jest bardzo szeroka i zróżnicowana, toteż wybranie dobrej opcji nie zawsze będzie łatwe. Poszukiwanie najlepszego rozwiązania na własną rękę niekoniecznie będzie dobrym wyjściem. Ze względu na duży wybór, takie działanie jest czasochłonne a często również bezowocne, toteż warto skierować swoją uwagę na inne metody. Rozsądną opcją będzie skorzystanie z gotowego zestawienia. Internetowe rankingi, takie jak ten na stronie https://finhack.pl/ranking-kont-osobistych/ , pomogą znaleźć konta osobiste z najwyższej półki, cieszące się sporym uznaniem zadowolonych klientów. W taki sposób można zaoszczędzić swój cenny czas i znaleźć atrakcyjnych rachunek płatniczy.

Na co zwracać uwagę, szukając konta osobistego?

 • rodzaj konta – typ rachunku płatniczego przekłada się bezpośrednio na to, jakie funkcje będą dostępne i ile będą kosztować poszczególne opcje.
 • koszty – nieodpowiedni wybór konta może skutkować niechcianymi opłatami. Aby uniknąć rozczarowania, warto zapoznać się z cennikiem i regulaminem przed podjęciem decyzji.
 • opinie użytkowników – oceny klientów często zawierają istotne informacje, które mogą wpłynąć na ostateczny wybór. Przydatne będa również recenzje widniejące na portalach branżowych.
 • możliwości – wygodny dostęp do bankowości elektronicznej, szeroki zasób dostępnych funkcji i dedykowane rozwiązania są niezwykle istotne, toteż warto poświęcić tej kwestii swoją uwagę.

Czy można założyć konto osobiste przez internet?

W dobie nowoczesnych technologii, sporą część formalności załatwia się bez wychodzenia z domu. Czy dotyczy to także kont osobistych? Okazuje się, że tak. Konta osobiste online to popularne rozwiązanie, toteż instytucje bankowe coraz częściej oferują zainteresowanym klientom taką możliwość. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, m.in. brak kolejek do placówki, szybkie przejście przez procedury i brak papierowych formularzy. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że nie zawsze cały proces może odbyć się zdalnie, a poszczególne banki mogą wymagać osobistej wizyty w oddziale w celu podpisania umowy lub dostarczenia poszczególnych dokumentów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top