Czym jest i kto korzysta z biura wirtualnego w Warszawie?

Kiedyś posiadanie fizycznego biura było oczywistością w przypadku każdej firmy. Jednak czasy się zmieniają. Obecnie coraz więcej małych i średnich firm rezygnuje z kupowania czy wynajmowania biur. Natomiast rosnącą popularnością cieszą się biura wirtualne. Dla kogo biuro wirtualne Warszawa? Co to tak w ogóle jest? Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Wyjaśniamy te kwestie w poniższym artykule.

Czym jest i kto korzysta z biura wirtualnego w Warszawie? 1

Prestiżowy adres zamiast biura

Termin biura wirtualnego dla wielu osób może brzmieć dziwnie. Warto zatem w tym miejscu wytłumaczyć, co to tak właściwie jest. Otóż biuro wirtualne to tak naprawdę po prostu adres, pod którym w rzeczywistości nie mieści się realne, fizyczne biuro. Najczęściej pod tym adresem znajduje się skrzynka pocztowa, zlokalizowana w budynku obsługiwanym przez właściciela skrzynki. Właścicielem natomiast jest firma zajmująca się wynajmem i obsługą wirtualnego biura. Tak, to nie pomyłka, wirtualne biuro jak najbardziej może wymagać obsługi.

Przeważnie wygląda to w ten sposób, że przedsiębiorca wynajmuje biuro wirtualne, na przykład w Warszawie, a firma, która jest właścicielem adresu, świadczy dla niego szereg usług. Przeważnie są to:

  • odbieranie korespondencji,
  • skanowanie i przesyłanie dokumentów,
  • odbieranie telefonów,

Czasami zarządcy wirtualnych biur są właścicielami budynków, w których znajduje się kilka pomieszczeń. Dlatego też wśród usług dodatkowych pojawia się możliwość wynajmu rzeczywistego biura na godziny, jak również możliwość wynajmu sali konferencyjnej. Zwykle wszelkie tego typu kwestie ustala się indywidualnie.

Czym jest i kto korzysta z biura wirtualnego w Warszawie? 2

Dla kogo biuro wirtualne?

Warto się zastanowić, dla kogo biuro wirtualne to dobre rozwiązanie. Wydaje się, że niekoniecznie jest to dobre dla największych firm. Jeśli w danym przedsiębiorstwie pracuje kilkadziesiąt osób, zwykle koniecznym jest, aby dosyć często się spotykać. Jednak już w kilkuosobowych firmach nie ma takiego wymogu. Większość spotkań można odbyć online. Dlatego też takie firmy coraz częściej nie posiadają swoich własnych biur, lecz decydują się na wynajem biura wirtualnego. Niemniej jednak największą grupę osób, które wynajmują biuro wirtualne, stanowią bez wątpienia przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność. Głównie mowa tutaj o freelancerach, dla których miejsce wykonywania czynności zawodowych jest całkowicie dowolne. Dlatego też, wśród użytkowników wirtualnych biur często można spotkać:

  • grafików,
  • programistów,
  • copywriterów,
  • niezależnych dziennikarzy,
  • tłumaczy.

Biuro wirtualne w Warszawie – czemu warto?

Przede wszystkim warto podkreślić, że często biuro wirtualne nie tylko warto, ale wręcz trzeba wynająć. Prawo wymaga tego, aby każda firma była zarejestrowana pod jakimś adresem. Natomiast istnieje wiele argumentów przeciw rejestrowaniu firmy pod adresem własnego domu. Wirtualne biuro w Warszawie, którego wynajem jest tani, to dobre rozwiązanie. Czemu warto wybrać adres warszawski? Rzecz w tym, iż adres w centrum Warszawy, czy nawet w innych jej częściach, oznacza prestiż. Potencjalni klienci inaczej spojrzą na firmę, która posiada tak prestiżowy adres. Nie muszą oni przecież wiedzieć, że mieści się pod nim biuro wirtualne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry