Na czym polega pozycjonowanie stron www?

W czasach, kiedy około 20 milionów Polaków korzysta z Google do odnajdywania potrzebnych informacji, produktów i usług, coraz więcej firm zaczyna zastanawiać się nad pozycjonowaniem swojej strony internetowej w najpopularniejszej wyszukiwarce. Na czym tak naprawdę polega pozycjonowanie?

W czasach, kiedy około 20 milionów Polaków korzysta z Google do odnajdywania potrzebnych informacji, produktów i usług, coraz więcej firm zaczyna zastanawiać się nad pozycjonowaniem swojej strony internetowej w najpopularniejszej wyszukiwarce. Na czym tak naprawdę polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www

Na czym polega pozycjonowanie stron www? 1Każdego dnia tysiące osób korzysta z Google, aby odnaleźć produkty które zamierzają kupić lub firmy, z których usług chcą skorzystać. Tani fryzjer w Warszawie, mikrodermabrazja Mokotów, buty sportowe na wiosnę, wymiana opon Kielce: te oraz tysiące innych fraz są codziennie wyszukiwane w Google. W odpowiedzi na zapytanie użytkownik uzyskuje listę wyników dopasowanych do wyszukiwanej treści. Mimo iż Google wyświetla setki, a czasem nawet więcej wyników wyszukiwania, to z reguły użytkownicy zaglądają tylko na kilka pierwszych spośród proponowanych stron. Pozycjonowanie stron www polega na uzyskaniu jak najwyższej pozycji na liście wyników wyszukiwania w odpowiedzi na wybrane słowa kluczowe, najlepiej obrazujące działalność firmy.

Od czego zależy, na którym miejscu strona znajduje się w Google?

Wielu klientów zastanawia się, od czego tak naprawdę zależy, które miejsce na liście wyników wyszukiwania zajmuje ich strona. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ Google ciągle pracuje nad udoskonaleniem algorytmów wyszukiwania, odpowiadających za kolejność wyświetlania stron w wynikach wyszukiwania. Szczegóły działania tych algorytmów, noszących nazwy sympatycznych zwierząt: Pingwin, Panda oraz Kolber, są jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic, jednak wskazówki udzielane przez Google developerom jasno pokazują, że największy wpływ na pozycje ma prawidłowa optymalizacja samej strony www oraz jej popularność w Internecie.

Optymalizacja strony www pod kątem pozycjonowania

Skuteczne pozycjonowanie stron www opiera się w dużej mierze na ich optymalizacji. Oznacza to dostosowanie kodu HTML oraz budowy strony tak, aby były one zgodne z wytycznymi Google, a także dopasowanie treści na stronie pod kątem wybranych fraz kluczowych. Gogle bierze pod uwagę wiele kwestii technicznych, dlatego warto zadbać o poprawność kodu strony, szybkość jej ładowania, intuicyjną nawigację, a także dostosowanie jej do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Należy zadbać także o przygotowanie ciekawych dla użytkowników i merytorycznie wartościowych informacji: unikalne teksty, koniecznie bez treści skopiowanych z innych źródeł, są promowane przez Google i zajmują wyższe pozycje. Teksty na stronie powinny być dopasowane do słów kluczowych, na które chcemy się pozycjonować, co oznacza że wybrane frazy powinny znaleźć się w opisie firmy, jej produktów i usług, najlepiej powtórzone przynajmniej kilka razy.

W zakresie optymalizacji strony www warto skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów, takich jak firma Optima Media, którzy od lat zajmują się pozycjonowaniem stron.

Popularność strony w Internecie

Drugim filarem pozycjonowania strony jest jej popularność w Internecie. Google o wiele chętniej wyświetla na wysokich pozycjach strony, które są uznawane za wartościowe w sieci. Duże znaczenie mają tutaj linki kierujące do strony z zaufanych źródeł: merytorycznych blogów, najlepiej o licznie odwiedzin, portali o podobnej tematyce oraz mediów społecznościowych. Ważne, aby linki do promowanej strony miały wysoką jakość, ponieważ zbyt duża ilość odnośników ze stron o niskiej popularności lub złej reputacji mogą przynieść efekt przeciwny od zamierzonego, czyli obniżenie pozycji strony, a nawet jej blokadę w Google.

Pozycjonowanie strony internetowej ma wiele zalet: wzrost popularności firmy, większy ruch na stronie, pozyskanie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży. W świecie osób coraz częściej korzystających z Internetu, także na urządzeniach mobilnych, ten rodzaj promocji przynosi bardzo dobre efekty.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top