Na czym polega wynajem biura wirtualnego?

Nie każdy po założeniu własnej firmy będzie potrzebował własnego lokalu biurowego. Może lepiej jest go po prostu nie wynajmować? Obecnie na rynku są dostępne tzw. wirtualne biura, które niejako rozwiązują tą kwestię, a dodatkowo oferują swoim klientom dodatkowe usługi. U kogo taka koncepcja może się sprawdzić i na czym dokładnie polega?

Własne mieszkanie = mniejsze koszty

Przeważnie do tego, aby sprawnie prowadzić działalność wystarczy własne mieszkanie, telefon i komputer. W ten sposób odpadają koszty wynajmu dodatkowego lokalu, które niekiedy mogą dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście wiele zależałoby tutaj od lokalizacji Twojego biura, bo zazwyczaj im bliżej centrum miasta, tym jest drożej.

Czym jest wirtualne biuro?

Wynajęcie biura wirtualnegoNajprościej wirtualne biuro można przedstawić, jako faktycznie działającą firmę, która zajmuje się udostępnianiem swojego adresu na potrzeby rejestracji działalności osób trzecich oraz do korespondencji. Naturalnie robi to za odpowiednią opłatą, a stawki zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

W przypadku dobrania dodatkowych usług koszty mogą być większe. Możesz skorzystać np. z pokoju biznesowego, sali konferencyjnej wynajmowanej w określonych godzinach, wsparcia informatycznego, czy sekretarki. Dzięki temu, całą administrację firmy przekazujesz w ręce wyspecjalizowanych fachowców.

Dla kogo wirtualne biuro?

Z pewnością jest to usługa dla osób, które cenią sobie prestiżowy adres firmy, jak również prywatność i nie chcą łączyć sfer osobistych z pracą. Często zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś nie może zarejestrować działalności w danym lokalu, ponieważ tylko go wynajmuje, a jego właściciel nie zgadza się na to, aby był to adres firmowy.

Sprawdzi się to także w przypadku właścicieli firm, którzy po prostu nie mają ochoty na prowadzenie własnego biura i wolą ten czas oraz pieniądze poświęcić na rozwój swojej firmy. Wynajmowanie dedykowanego lokalu biurowego nie będzie miało również sensu wtedy, kiedy założona działalność wiąże się z częstymi wyjazdami do klienta lub odbywa się online.

Nie warto się obawiać o legalność prowadzenia działalności pod adresem wirtualnego biura. O ile firma oferująca takie usługi ma prawo do podnajmowania lokalu, to nie trzeba się niczym martwić. Warto jednak dokładnie sprawdzić jej renomę oraz opinie wśród klientów, co w dobie internetu nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele nerwów i pieniędzy na kolejnych etapach korzystania z takich usług.

Więcej o usłudze znajduje się na stronie wirtualne biuro we Wrocławiu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry