Dane osobowe w internecie – najnowsze zmiany w ustawie

Opublikowano: 26 września 2011. Kategoria: Patronaty.

Organizatorzy konferencji przekazać chcą pogłębioną wiedzę na temat ochrony danych osobowych. Podejmą próbę ukazania praktycznego zastosowania ustawy, wraz z obaleniem kilku mitów na temat danych osobowych w internecie. Ukazać chcą skomplikowaną materię ustawy – w praktyczny sposób oraz wskazać „kruczki prawne”, które można wykorzystać w codziennej pracy. Wszystko by odpowiedzieć na pytanie: czy prawo gwarantuje nam bezpieczeństwo i prywatność w internecie?

Dane osobowe w internecie – najnowsze zmiany w ustawie 1Cloud computing – czy jest bezpieczny? Na co zwracać uwagę przy konstruowaniu umowy o CC? Czy można szpiegować, monitorować pracowników w internecie? Czy legalne jest blokowanie stron internetowych w firmie? Czy można zakazać pracownikowi podawania nazwy firmy w portalach społecznościowych? Jak uzyskać adres IP gdy nie pomaga nam policja? Czy adres IP jest daną osobową i czy można ją podawać? Jaka jest odpowiedzialność service provider-ów, host providerów itp.? Jak zabezpieczać dane na portalach społecznościowych – kto odpowiada w przypadku naruszeń na portalu internetowym? E-marketing w kontekście ochrony danych osobowych – jak prowadzić konkursy, jak przygotować mailing by nie był SPAM-em? Czy „cyfrowa” zgoda jest wystarczająca? Czy zawsze potrzebna jest zgoda osoby, której dane przetwarzam w Internecie? Czy mogę przetwarzać dane bez konieczności uzyskiwania zgody? Retencja danych i podstawy prawne przechowywania danych – czy czujemy się bezpieczniejsi?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania – Konferencja jest dla Ciebie! W przypadku e- danych osobowych nic nie jest oczywiste! – informują organizatorzy.

Nasi Prelegenci to praktycy w swojej specjalizacji – wszyscy, z autopsji, znają problemy związane z zagadnieniami cyber-prawa w kontekście ochrony danych osobowych, odpowiedzialności za naruszenie ustawy a także zagrożeń związanych z e-danymi – dodają.

Konferencja odbędzie się 13 października w Krakowie. Więcej informacji na stronie wirtualnakultura.pl.

Dawid ZarazińskiDane osobowe w internecie – najnowsze zmiany w ustawie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.