Disney kupuje producenta gier na iPhone’a

Opublikowano: 2 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Korporacja Disney kupiła Tapulous, startup zajmujący się produkcją znanych gier na urządzenia mobilne Apple – wśród których najbardziej znana jest seria Tap Tap Revenge. Firma należy teraz do oddziału Disney Interactive Media Group.

Założyciele Tapulous – Bart Decrem i Andrew Lacy – oraz ich współpracownicy zajmą się produkcją treści mobilnych Disneya. Szefowie firmy zająć mają kierownicze stanowiska w koncernie. Wszyscy pracownicy zostaną zatrudnieni przez Disneya i pozostaną w swej siedzibie w Palo Alto w Kalifornii.

Disney kupuje producenta gier na iPhone’a 1Gry wyprodukowane przez Tapulous, takie jak wspomniane Tap Tap Revenge, zostały pobrane przez 30 proc. użytkowników iPhone’ów i iPod’ów Touch – to prawie 35 mln pobrań. Stały się najpopularniejszymi produkcjami dostępnymi w App Store.

Wraz z tym przejęciem Disney wchodzi na rynek mobilnych aplikacji, gier, a Tapulous ma odegrać tu znaczącą rolę.

Przedstawiciele firmy przekonują, że Disney nie chce zbytnio ingerować w dotychczasowy sposób działania firmy:

Chcą zachować lekkość i innowacyjność ducha, który sprawił, że Tapulous odniósł taki sukces. Tapulous i Disney dzielą wizję przyszłości mobilnej rozrywki – to właśnie odegrało kluczową rolę w tej umowie – przekonuje przedstawiciel firmy.

Warunki przejęcia nie zostały wyjawione.

Dawid ZarazińskiDisney kupuje producenta gier na iPhone’a

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.