Disney kupuje producenta gier na iPhone’a

Korporacja Disney kupiła Tapulous, startup zajmujący się produkcją znanych gier na urządzenia mobilne Apple – wśród których najbardziej znana jest seria Tap Tap Revenge. Firma należy teraz do oddziału Disney Interactive Media Group.

Założyciele Tapulous – Bart Decrem i Andrew Lacy – oraz ich współpracownicy zajmą się produkcją treści mobilnych Disneya. Szefowie firmy zająć mają kierownicze stanowiska w koncernie. Wszyscy pracownicy zostaną zatrudnieni przez Disneya i pozostaną w swej siedzibie w Palo Alto w Kalifornii.

Disney kupuje producenta gier na iPhone’a 1Gry wyprodukowane przez Tapulous, takie jak wspomniane Tap Tap Revenge, zostały pobrane przez 30 proc. użytkowników iPhone’ów i iPod’ów Touch – to prawie 35 mln pobrań. Stały się najpopularniejszymi produkcjami dostępnymi w App Store.

Wraz z tym przejęciem Disney wchodzi na rynek mobilnych aplikacji, gier, a Tapulous ma odegrać tu znaczącą rolę.

Przedstawiciele firmy przekonują, że Disney nie chce zbytnio ingerować w dotychczasowy sposób działania firmy:

Chcą zachować lekkość i innowacyjność ducha, który sprawił, że Tapulous odniósł taki sukces. Tapulous i Disney dzielą wizję przyszłości mobilnej rozrywki – to właśnie odegrało kluczową rolę w tej umowie – przekonuje przedstawiciel firmy.

Warunki przejęcia nie zostały wyjawione.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry