Divante wdraża Magento 2 w branży chemicznej

Opublikowano: 13 kwietnia 2017. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Nowy sklep distripark.com z Grupy PCC Rokita to pierwsze w Polsce wdrożenie Magento 2 dla branży chemicznej. Jest to zaawansowana platforma typu B2B2C wykorzystująca mechanizmy modelu sprzedaży MLM.

W projekcie Divante było odpowiedzialne za migrację serwisu z platformy Drupal na Magento 2.0, jak również poszerzenie listy funkcjonalności. Wdrożenie poprzedziła szczegółowa analiza elementów związanych z produktami, grupą docelową, ofertami i promocjami oraz programem afiliacyjnym.

Sporym wyzwaniem była specyfika branży chemicznej i regulacji związanych ze szczególnymi właściwościami produktu. Produkty chemiczne muszą być odpowiednio skategoryzowane, niektóre z nich mogą być nabywane tylko przez podmioty gospodarcze. Dodatkowo, ze względu na bezpieczeństwo, wymagania dotyczące transportu takich produktów określają odpowiednie regulacje prawne. Nowy sklep został wyposażony w funkcjonalności, które odpowiadają wymaganiom związanym ze specyfiką branży.

Divante wdraża Magento 2 w branży chemicznej 1

Widok produktu w nowym serwisie został wzbogacony o specjalne oznaczenia związane ze specyfiką danego artykułu. W ten sposób kupujący mogą szybko zorientować się np. czy produkt jest dostępny dla klientów indywidualnych lub czy jego transport jest obwarowany specjalnymi regulacjami.

Serwis został wyposażony również w zaawansowany algorytm dobierający najdogodniejszy i jednocześnie bezpieczny sposób transportu produktów.

Sylwester KozakDivante wdraża Magento 2 w branży chemicznej

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.