Dlaczego warto inwestować w fundusze?

Opublikowano: 19 stycznia 2018. Kategoria: Wpisy Promowane.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jest wiele sposobów na inwestowanie pieniędzy. Każdy z nich obiecuje inny zysk i towarzyszy mu inny stopień ryzyka. W podjęciu decyzji inwestycyjnej chodzi przede wszystkim o to, aby wyważyć te dwa czynniki i wybrać opcję, która najbardziej nas satysfakcjonuje. Dla wielu, taką opcją, są właśnie fundusze inwestycyjne.

Dlaczego warto inwestować w fundusze? 1Warto pamiętać, że wielu inwestorów decyduje się na fundusze inwestycyjne z kilku prostych, choć ważnych powodów. Przede wszystkim, inwestując w fundusze nie zamrażasz pieniędzy, jak najczęściej dzieje się w wypadku lokat bankowych. W każdej chwili możesz zrezygnować z uczestnictwa w funduszach, a pieniądza znajdą się na twoim koncie w przeciągu kilku dni. Inwestować można rozpocząć nawet od 100 zł, a zyski będą prawdopodobnie większe niż te z tradycyjnych lokat bankowych i to nawet nie uwzględniając inflacji.

Decydując się na współpracę z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych, możesz liczyć na szeroką gamę usług, które pomogą Ci lepiej zorientować się na rynku kapitałowym, podjąć mądre decyzje i korzystać z wiedzy oraz doświadczenia zarządzających funduszami. Usługi doświadczonych specjalistów, które są nieodłączną formą współpracy z TFI, mają służyć maksymalizacji zysków i minimalizacji strat. To ważne, bo nie każdy z nas ma czas, by poświęcić funduszowi odpowiednią ilość czasu.

Złotą regułą funkcjonowania na rynku kapitałowym jest dywersyfikacja. Stare polskie przysłowie mówi „przezorny, zawsze ubezpieczony” i ma ono zastosowanie również w przypadku inwestowania w fundusze. Nie powinno się wpłacać wszystkich oszczędności na tylko jeden fundusz. To zwiększa ryzyko i niekoniecznie obiecuje wysokie zyski. Aby uniknąć straty, warto inwestować w akcje różnych spółek, obligacje i inne papiery wartościowe. Zarządzający funduszami doskonale zdają sobie z tego sprawę i dobiorą taki portfel inwestycyjny, który pozwoli zminimalizować ryzyko straty.

W dodatku, w dłuższym horyzoncie czasowym, fundusze inwestycyjne pozwalają osiągnąć wysoką efektywność inwestycji w porównaniu do bezpieczniejszych, ale nisko oprocentowanych lokat bankowych.

Wpisy PromowaneDlaczego warto inwestować w fundusze?

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.